Vytisknout

Na MČR kadetky šesté

Napsal Luboš David |

O víkendu se v Praze na hřišti Eagles konalo letošní MČR kadetek. Startovalo na něm osm týmů. Pět z extraligy kadetek a tři z kadetské II.ligy. Týmy se rozdělily do dvou skupin na semifinálovou a čtvrtfinálovou ve které startoval i náš tým Arrows.

V prvním zápase narážíme na pro nás známý SaBaT Praha. Utkání nás bohužel nezastihlo v pálkařské formě( pouhé dva hity), ale dobrou obranou v čele s výborně nadhazující B. Saviolou znamená naše vítězství 4:3. Ve druhém utkání se náš útok o poznání zvedl a Storms Řepy porážíme vysoko 11:5. Na konec nás čeká favorit skupiny Joudrs Praha. Bohužel i přes zlepšený útok nám v tomto zápase pro změnu nevychází obrana a několika errory necháváme Joudrs zvítězit 8:4. Ze skupiny tak do nedělních bojů v play-off postupujeme ze druhého místa.

Ve velice studeném nedělním ránu nás v boji o semifinále čeká další extraligový tým Tempo Praha. Jsme hosté a na soupeře vletíme hned v první směně a dvěma body se ujímáme vedení. Na prkno stavíme opět výborně házející Báru Saviolu a přes tu se pálkařky Tempa dlouho nemohou prosadit. Do skórování je ovšem pouštíme opět naší nepřesností v obraně a tak do dohrávky jdeme za vyrovnaného stavu 3:3. Bohužel dohrávku rozhodla opět naše chyba a přehoz první mety znamenal rozhodující bod soupeře. Škoda, šikovné pálkařky Tempa zaznamenaly pohé dva hity, ale přesto nad námi vítězí 4:3. Naše poslední vystoupení tak bylo v boji o páté místo. Nastupujeme opět proti Joudrs Praha, který v příští sezóně střídáme v kadetské extralize. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale naše hity bohužel nechodily po sobě a tak na našem stavu dlouho svítila a na konec též zůstala 0. Joudrs byl o něco šťastnější a dvěma body zvítězil 2:0. Na MČR tedy obsazujeme šesté místo.

A co říci závěrem? Děvčata bojovala, ale bohužel formu jak v útoku tak hlavně  v obraně jsme měli na některých turnajích během sezóny lepší. Máme ovšem tým mladý a perspektivní a po startech v extraligových turnajích v příštím roce věřme, že další MČR dopadne o poznání lépe.

Na turnaji hrála tato děvčata: R.-M. Burkovičovi, B.-K. Svobodovi, Z. Alraumová, B. Saviola, V. Ščotková, T. Opálková, A. Slaná, M. Merczová, B. Kozelská, E. Polachová

A vedli je trenéři: L. David a L. Svoboda

Nemáte oprávnění publikovat komentáře