Vytisknout

Extraliga kadetek

Napsal Pavel Burkovič |

Tým kadetek o víkendu zabojoval před domácím publikem a všem musel udělat radost. Bilance 3 vítězství ze 4 zápasů je skvělá a v tabulce Extraligy posunula ostravské na dělené druhé místo.

"Pálkařsky jsme šli obrovsky nahoru a uklidnila se i obrana, s minimem chyb se hraje lépe", říká po víkendových bojích unavený, ale šťastý hlavní trenér kadetek Arrows Pavel Burkovič. Obrana se opírá o nadhazovačku Robinu Burkovičovou, která s kečrem Alex Slanou tvoří baterii, kterou nám ostatní týmy můžou závidět. Když se k tomu přidá i obětavý výkon celého pole, tak jak hráčky o víkendu předvedly, je na softball ostravského týmu hezký pohled.

Body se dělají v útoku a tady jsou svěřenkyně Pavla Burkoviče ve výborné formě, což naznačuje, že zimní příprava byla zaměřené hlavně na ofenzivní činnosti. "My jsme v mimosoutežní době pracovali komplexně a snažili se hráčky připravit na sezonu i po  fyzické stránce, aby byly připravené na dlouhé zápasy, a náročnou sezonu, protože holky nastupují za kadetky a taky pomáhají v týmu juniorek. Když k tomu přičteme zápasy v Little League a účast našich top hráček v reprezentačních výběrech je to obrovká porce na kterou musí být tělo připravené, v soutežním období na silouvou přípravu už není prostor."  Prozrazuje něco z trenérské kuchařky Arrows Burkovič.

V neděli jsme viděli jednu z děvčat se sádrovou ponožkou, co se stalo? "Eliška špatně došlápla na metu, když se vracela na pickoff a bohužel to odnesl kotník. Ale nebude nám chybět dlouho. V minulém ligovém kole byla naší nejlepší pálkařkou, takže to stráta v útoku je, ale my máme silný line-up a dokážeme si s tím poradit. " 

Co oslava grandslamu? To se nevídá často. "To je pravda, Alex Slaná je silová pálkařka a já doufám, že za plot bude posílat míče stále častěji. V neděli měla ze začátku pálku slabší a pak se blýskala dvěma homeruny proti Tempu, kdy ten druhý byl čtyřbodový. Je to úžasný pocit když něco takového dokážete. Mám z toho radost a hlavně nám na pálce jedou všechny holky, věřím že nás to motivuje ještě k lepšímu tréninku. Oba nedělní zápasy i druhý sobotní holky pálily tvrdé odpaly, to musíme udržet a zapracovat na ulívkách a slapech, s tím jsem zatím nespokojený a v komplexnosti našeho útoku to chybí. Na druhou stranu, my máme v týmu hodně holek, které svoje odpaly posílají k homerunovému plotu a to je jenom dobře." Říká Burkovič.

Všiml jsem si, že o tým je se stará hodně trenérů. "To je pravda, a i proto holky hrají tak jak hrají. My máme stabilní trenérský tým, myslím že to máme hezky vyvážené. (smích) Můžeme díky tomu, že jsme čtyři, udělat kvalitní trénink a nově, díky mojí ženě i pracovat na psychice hráček."

Co vás čeká dále? "Hlavně odpočinek, tento týden připravíme týmu lehčí trénink, část holek o víkendu musí pomoct v juniorkách a za 14 dní odjedeme do Kostelce na národní kvvalifikaci Little League. Takže program je nabitý." Uzavírá Burkovič.

Komentáře   

 
# Kateřina Slaná 2017-05-15 14:56
Holkám i trenerům gratuluji. Opravdu se bylo na co koukat a holky hrály úžasně. A k tomu grandslamu není co dodat. Jsem pyšná. Jen snad kdy to oslavíme?
 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře