Vytisknout

KADETKY VYHRÁLY EXTRALIGU ČR

Napsal Pavel Burkovič |

Naše kadetky v sobotu a neděli odehrály poslední čtyři zápasy Extraligy a díky třem vítězstvím nakonec obsadily PRVNÍ příčku v Extraligové tabulce.

Zatímco v Ostravě počasí nevyšlo, v Praze na hřišti Tempa bylo pod mrakem ale bez deště. Soupeři na konci sezony do svých kadetských týmů povolali posily hrající v juniorských soutěžích a tak zejména Eagles a Joudrs šli do boje v nejsilnějších možných sestavách. ARROWS doplnili svůj kádr dvěmi žačkami, Zoe a Kovaličem. Obě holky dostaly příležitost si zahrát a osvědčily se.

V prvním sobotním zápase jsme těsně prohráli s Tempem 3:4 (na prkně s Emou Vodičkovou), za nás zápas výborně odházela Mari. Sice jsme během utkání dvakrát vedli, ale nestačilo to.  Večer jsme nastoupili proti Eagles, prosadili se proti jejich nadhozu a v dohrávce 5. směny navýšili stav na konečných 5:2.

Nedělní ráno bylo už i trochu se sluníčkem a my si celkem bez problémů poradili s Trutnovem 6:2, po jednozápasové pouze nás čekali Joudrs. Opět jsme se prosadili proti jejich silné nadhazovačce (Klára Pospěchová) a v průběhu utkání jsme stáhli 4 body. V polovině zápasu po chybě naší obrany Joudrs získali 2 body a v následující směně jsme čelili težké situaci s obsazenýma metama bez outu. Dokázali jsme všek dvakrát zahrát proti bodu out na domácí a nebezpečí zažehnat. V závěru zápasu jsme soupeři dovolili ještě jeden bod, ale dobrou obranou už vítezství udrželi i přesto, že pražačky posílily od 5 směny další tři reprezentatky.

Oporou nám byly nadhazovačky sestry Burkovičovy v baterii s Alex Slanou na kečru. Na první metě pěkně zahrála Zuza Pláničková, o pomyslný Prezidentský pohár za vítězství v základní části Extraligy taky bojovaly - Eli Poláchová, Katka Havrlantová, Bára Kozelská, Zoe Slaná, Nicol Dočekalová, Julča Smetanová, Kája Kovalská a Vanes Ščotková. Na první metě koučoval Roman Gavlovský, který zaskakoval za pracovně vytížené kadetské trenéry Radku a Richarda. 

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře