Vytisknout

Softballistky ARROWS ovládly 2. kolo MLD U15

Napsal Pavel Burkovič |

Dva týmy našich hráček vyrazily v rámci zimní přípravy na 2. kol Moravské ligy dívek do 15-ti let do Kunovic. Postavení v tabulce po prvním turnaji rozdělilo klub a tak kadetky hrály vy skupině A a žačky ve skupině B. Do Kunovic přijelo celkem osm týmů, kadetky ve skupině měly Kunovice A, Brno a Blansko, žačky Cats Brno, Trnavu a Kunovice B.

Náš tým U13 soutěž MLD využívá k sehrání se a zkoušíme různé varianty sestavy, protože po odchodu starších hráček do kadetek loni na podzim jsme tým posílili o 5 holek -  Julia, Patrycja, Natalia, Wiktoria a Zuzanna z Gepardy Žory. Holkám to spolu sedí, v neděli jsme vyhráli skupinu B a ve finále si mohli zahrát proti našim kadetkám, které vyhrály svou skupinu. Do začátku finálového zápasu jsme postavili nejsilnější sestavu na spojce s "vypůjčenou " Bárou Saviolou a právě na její odpal jsme po chybě  obrany, ale hlavně díky velmi dobrém baserunningu udělali dva body což nakonec ve vyrovnané zápasu rozhodlo. Kadetky následně přidaly a dostaly nás pod tlak, na jeden out skórovaly s běžci na 3. a 2. metě, ale Marinka dvěma SO směnu zavřela. Stav vydržel až do dohrávky zápasu, kdy nás soupeř znovu pozlobil, ale my si udrželi klid a soustředěnou obranou nedovili holkám z kadetského týmu bodovat. Finále bylo jednoznačně nejlepším utkáním turnaje přispělo ke spokojenosti trenérů žaček a myslím i kadetek. Turnaj a celá MLD plní svůj účel - zápas je nejlepší trénink.

Tým žaček má letos velké ambice a tento turnaj ukázal že oprávněně, polské posily výrazně zlepšili naši obranu, všechny tři nadhazovačky Zoe, Marinka a nováček Kovalič měly možnost odházet celý zápasy a byly lídry našich obran společně s Julií na kečrovi. Kája Miškářová a Kača udělaly výrazný pokrok a tak konkurence v základní sestavě je teď veliká.  

Žačky tedy na druhém turnaji MLD U15 zvítězily, kadetky byly druhé takže pro Arrows skvělý výsledek.

Nemáte oprávnění publikovat komentáře