Vytisknout

ŽAČKY - extraliga 3.kolo

Napsal Kateřina Slaná |

O víkendu se na domácím hřišti letos poprvé mohly ukázat i žačky. A upřímně mohu říct, že se rvaly jako lvice o každičký bod. Ze čtyř zápasů dokázaly vyhrát dva. V sobotu nastoupily v prvním zápase proti Eagles Praha, kde nám chyběl malý kousek k tomu, abychom je porazily. Prohra 2:5. Do druhého utkání jsme šly proti žačkám Storms Řepy Praha, které jsme již v minulém kole porazily a teď se nám to podařilo také a opět s velmi těsným jednobodovým rozdílem 8:7. Konečně se nám začala děvčata chytat i na pálce a to se projevilo i bodově. Třetí utkání jsme dohrály ještě v sobotu s velkým časovým skluzem pod světly, kdy jsme nastoupily proti Chomutovu. První dvě směny jsme držely se soupeřkami krok, na začátku třetí směny jsme srovnaly na 1:1 a tady na nás chomutovský trenér opět vytáhul jejich jedničku nadhazovačku Katku Kindermannovou a bohužel na ni už jsme se nechytly a utkání jsme prohrály 1:7.

V neděli nás čekal jen jeden zápas a to proti žákyním z Trutnova. Pro nás trenérky to bylo malé finále. Holky ukázaly, že umí zabojovat. Zápas začal z ostra hned od první směny, kdy jsme holkám nadělily 3 body a Trutnov v dohrávce jen 2. Naše děvčata ve druhé směně nebodovala, za to holky z Trutnova dorovnaly na 3:3.  Ve třetí směně se nám opět podařilo skórovat a ujaly jsme se vedení 4:3, které jsme podržely až do konce zápasu. Velmi jim k tomu pomohla i atmosféra na domácím hřišti, kdy fanoušci obou týmů byli neuvěřitelní. Děkujeme všem za tuto podporu.

Po této výhře následovalo malinké zklamání v podobě toho, že vzniklo kolečko o to, kdo bude soupeřem Chomutova ve finále. Kdybychom obdržely od soupeřů z tohoto kolečka o 2 bodíky méně, tak jsme ve finále my. Bohužel teď to nevyšlo, ale holky dokázaly, že na to mají a že soutěž je velice vyrovnaná a že budou bojovat a rvát se vždyaž do konce každého zápasu. Holky se velmi zlepšily v poli i na pálce a nám nezbývá než je pochválit za předvedený výkon. Také chci poděkovat rodičům za pomoc při přípravách hřiště před každým zápasem. Bez nich by to nešlo.

Za Arrows žačky hrály: Zojča Slaná, Kája Kovalská, Kája Miškářová, Anežka Pavelková, Adélka Svobodová, Áďa Stuchlíková, Anetka Jandíková, Viv Tsameti, Terka Tichá, Nikča Karstenová, Valča Agelová, Anička Gurecká, Natalia a Patrycja Miodek, Zuza Smeder

 

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře