Vytisknout

Žačky Arrows skončily na mistrovství republiky páté

Napsal Květoslav Šimek |

Softballistky Arrows Ostrava vybojovaly na mistrovství republiky v kategorii do 13 let páté místo. Turnaj pořádal ostravský klub, titul si odváží Chomutov.

„Přemýšlely jsme o kousek vyšším umístění, ale základem pro postup do play off mezi první čtyři bylo vyhrát hned první utkání ve skupině proti Joudrs Praha,“ líčí trenérka Kateřina Slaná. „Což se nám bohužel nepodařilo, i když jsme na konci zabraly. Nevyšel nám začátek, kdy naše děvčata psychicky vykolejily dvě špatná rozhodnuti rozhodčích. Holky to v hlavě zpracovávaly celé tři směny a pak už se nám nepodařilo srovnat, i když jsme měly obsazené mety.“

Klíčový duel ve skupině ostravské softballistky s Joudrs prohrály 2:4. Potom porazily Storms Řepy 6:3 a prohrály se suverénním Chomutovem 0:8. „Proti Chomutovu jsme se celou sezonu nedokázaly prosadit na jejich nadhazovačku Kindermannovou, která se stala i nejlepší nadhazovačkou šampionátu. Tyto dvě prohry ve skupině nás poslaly pouze do bojů o páté až osmé místo.“

Faktem je, že Chomutov a Joudrs, soupeři ze skupiny, se nakonec probili až do finále mistrovství republiky. V bojích o umístění už sotballistky Arrows nezaváhaly. Porazily Trhové Sviny 4:2 a pražský SaBaT 3:1. „Podle mého to není ostuda, ale myslím, že jsme mohly bojovat o stupínky vyšší. I když tomu začátek sezony nenasvědčoval, dokonce jsme se trochu bály, že můžeme i sestoupit. Ale holky se zlepšovaly a extraligu udržely.“

Trenérský tým děkuje rodičům a organizačnímu týmu za pomoct a podporu v průběhu finálového turnaje. A loučí se hráčkami, které postupují o kategorii výš. „Do kadetek odchází Kája Kovalská, Kája Miškářová a Áda Stuchlíková, děkujeme jim a přejeme i dál hodně štěstí,“ dodala Kateřina Slaná.

Výsledky Arrows, základní skupina: Joudrs Praha 2:4, Storms Řepy 6:3, Chomutov 0:8, skupina o 5.-8. místo: Trhové Sviny 4:2, o 5. místo: SaBaT Praha 3:1. Semifinále: Chomutov - Trutnov 4:0, Joudrs Praha - Eagles Praha 4:1, o 3. místo: Eagles Praha - Trutnov 5:2, finále: Chomutov - Joudrs 7:0.

Arrows Ostrava: Zoe Slaná, Anežka Pavelková, Karolína Kovalská, Karolína Miškářová, Adéla Stuchlíková, Adéla Svobodová, Valérie Agelová, Terezie Tichá, Violeta Tsameti, Anna Gurecká, Aneta Jandíková, Nikita Karstenová, Lucie Večeřová. Trenérky: Kateřina Slaná, Gabriela Chalotová.

Konečné pořadí MČR žákyň 2017: 1. Sportclub 80 Chomutov, 2. SK Joudrs Praha, 3. Eagles Praha, 4. Trutnov HSM, 5. Arrows Ostrava, 6. SaBaT Praha, 7. ZŠ Jana Wericha Storms Řepy, 8. Pigs Trhové Sviny.

Květoslav Šimek (www.isport.cz)

FOTO: Jaromír Pigula

Nemáte oprávnění publikovat komentáře