Vytisknout

Pohár ČSA žen v softballu na našem hřišti.

Napsal Luboš David |

       V prvním srpnovém víkendu jsme na našem hřišti Arrows hostili šest nejlepších ženských týmů ČR ve 2.kole Poháru ČSA. Všechny týmy mají ve svých řadách nemálo hráček reprezentace žen ČR, která na nedávmém ME vybojovala bronz a též nemálo jejich mladších kolegyň s juniorské reprezentace ČR, pro které to byla poslední prověrka před odletem na MS v USA. Každý tým měl šanci bojovat o Final Four a tak zápasy slibovaly pěknou podívanou.

         Šest týmů los rozdělil do dvou skupin a boje mohli začít. Ve skupině A potvrdil roli favorita Joudrs Praha, který zvítězil nad Tempem Praha 9:2 a nad Kunovicemi 4:0 a postoupil přímo do semifinále. O druhé místo si to rozdali Tempo a Kunovice 6:4. Skupina B měla za favorita Eagles Praha, ale těm se tuto roli potvrdit nepodařilo a po prohře od Storms Praha 7:0 a výhře nad Chemií Praha 4:3 končí na druhém místě. Storms poté těsně poráží Chemii 4:3 a skupinu vyhrává.

           Play-off se rozehrálo ještě v sobotu a to zápasy o pstup do semifinále. V prvním Tempo rozdrtilo Chemii Praha 10:0 a Knovice po boji poráží Eagles Praha 4:2. V neděli pokračujeme bojema v semifinále.Joudrs Praha si snadno poradil s Kunovicemi 8:1.  Ovšem druhé semifinále byl obrovský bez mála tří hodinový boj, který v dohrávce otočily hráčky Storms Praha a výhra 11:10 nad Tempem je poslala do Finále. Zápas o páté místo se na konec ukázal jako velmi důležitý pro Eagles, který by při prohře nepostoupil do Finál Four. Výhra nad Chemií 4:1 a páté místo Eagles zachraňuje a postupuje. O třetí místo mezi Tempem a Kunovicemi se začíná se značným časovým posunem, ale unavemé Tempo mělo ve všech svých utkáních výbornou pálkařskou formu a Kunovice přestřílí 9:3 a odváží si pohár za třetí místo. Finálový zápas byl poté plně v réžii největšího favorita na vítězství i ve Finál Four Joudrs Praha, který přejíždí Storms Praha vysoko 10:0.

           Co říci závěrem. Turnaj se určitě musel líbit. Bylo vidět mnoho pěkných softballových momentů a i samotným hráčkám se v Ostravě hrálo  dobře. Velice dobře fungoval tým při přípravě hřišť a tak bych rád všem poděkoval slovy komisaře turnaje Michala Žídka "Ostrava ukázala, že má hřiště i zázemí na pořádání velkých turnajů"

Nemáte oprávnění publikovat komentáře