Evropský pohár CEB: Den čtvrtý – kritický !!!

Written by Admin on .

Kdo se přišel podívat na souboj Arrows se srbským týmem Vojvode, musel si připadat jako na tobogánu, kdy se střídají pocity blaženosti s pocity při kolabování organismu. Sestava: 21/2b Zděblo; 4/rf Hon; 14/cf Ttruesdale; 53/dh Robles; 29/ss Jurdzin M; 41/c Paluch; 2/3b Kubovčík; 24/1b Šolc; 18/lf Dočkal; 25/p Gál.

Začínáme jako hosté na pálce. První dvě mety zdarma by mohli předurčit vývoj utkání. Dva odpaly do vzduchu a nakonec je z toho nula na kontě hostů. Naopak do utkání a změny skóre se hrnou Srbové. I když první dva pálkaři v pořadí jsou strike out, následuje odpal a meta zdarma, divoký nadhoz, posun na druhou a třetí metu, odpal a dva body Srbů jsou doma.

V směně druhé stahujeme skóre jedním bodem, ovšem v dohrávce této směny nám opět dává dva body, stav je 4:1 v náš neprospěch. V začátku směny třetí při obsazené třetí metě pálí Paluch dlouhý luft, na který Joe Truesdale zaznamenává bod. To je ale z našich pálek vše. Do dohrávky třetí směny měníme nadhazovače s cílem, již více zápas nedramatizovat a pokusit se zastavit jejich vynikající pálku. Kopec tedy opouští Jirka Gál a nastupuje Vojta Jurdzin. Jako vždy má Vojta pomalejší start v zápase a Vojvode přidává ještě bod, 5:2. Směna čtvrtá, tedy její začátek, je z naší strany vynikající. Probouzíme se na pálce. Šolc je nejdříve aut, Dočkal, Zděblo, Hon a důležitý odpal přidává i Michal Jurdzin. To vše i z přispěním chyb obrany nám všem vlévá optimismus do žil. Stav je v tento okamžik 5:6 pro hosty. 

Jenže, soupeř to vzal přes kopírák, rovněž s přispěním obrany a dobrými odpaly vrací zpět čtyři body, stav je 9:6 a s námi to vypadá mizerně. Po vybojovaném obratu hned ztráta vedení. V páté směně oba soupeři berou malý time out a nechají své pálky spát. V začátku šesté využíváme chybičky a stahujeme bod. V obraně se více koncentrujeme, Jurdzin se probouzí a vynikajícím výkonem drží naše naděje. Soupeř nezapisuje body. V sedmé dobíhá pro další bod Kubovčík a pomalu se začínáme dotahovat na soupeře.

V osmé mu pak zasazujeme smrtící úder. Bod svým odpalem stahuje Michal Jurdzin. Obsazené všechny mety, Dočkal odpaluje do středního pole jednometový odpal, ale vnějšímu polaři míč v běhu prochází pod rukacicí a to znamená body tři. Stav je 9:12. V dohrávce je soupeř příliš otřesen, obrana perfektní. Především Dominik Šolc na první mětě spoluhráčům v důležitém okamžiku pomůže a zachrání.

Rozjeté šípy v deváté směně vymažou z myslí soupeře pokus o srovnání či obrat. Opět čtyři body po pěkných odpalech definitivně sráží soupeře do kolen. V dohrávce zápasu je náznak šance o zvrat, to když je obsazená druhá a třetí meta při jednom autu. Ale obrana hostů nenechává nic náhodě a soupeře dále nepouští.

Nakonec je z toho cenné vítězství 16:9. Musíme pochválit soupeře za předvedenou hru, vynikající opaly a houževnatý výkon s touhou udolat favorizovaný tým. Kdo byl včera přítomen a pomohl dohnat Arrows k vítězství, musel být po dramatické stránce věci nadmíru spokojen. Rovněž musíme pochválit naše borce, že nesložili zbraně, zvedli hlavu a veledůležité vítězství strhli na svou stranu.

Další výsledky dne:
Brest Zubrs (BLR) - MGPU-SYOS 42 (RUS) 5:15 
BC Juadas Vikingas (LTU) - AMZ Kutno (POL) 11:10

Pořadí turnaje:

1 MGPU-SYOS 42 (RUS) 
2 Arrows Ostrava (CZE) 
3 BC Juadas Vikingas (LTU) 
4 Brest Zubrs (BLR) 
5 AMZ Kutno (POL) 
6 Vojvode (SRB)