"Centračně-stabilizační cvičení" - teorie a praxe

| Pavel Burkovič | Informace

Ve spolupráci s Výborem oddílu kulturistiky Vysokoškolského sportovního klubu VŠB-Technické univerzity Ostrava Vás zveme na seminář s obsahem:

"Centračně-stabilizační cvičení" - teorie a praxe, který se koná ve čtvrtek 18.ledna 2018 od 9.30 do 16,30 h.

Přednášejícím je PaedDr. P. Tlapák, CSc., Mistr Evropy 1976 a mnohonásobný Mistr republiky v kulturistice. Dnes autor uznávaných článků a publikací v oblasti kulturistiky a pohybu, jako např. Tvarování těla pro muže a ženy, od r.1994 již 8-mé vydání a Kloubní kondice, centračně stabilizační cvičení, od r. 2013 již 3-tí vydání.

Seminář bude mít 2 části s následujícím programem:

I. První část se uskuteční v aerobickém sále KTVS, koleje VŠB-TUO, spojovací chodba J, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba v době od 9,30- 11,30 hod. s programem:

1/ teorie:
tendence a spolupráce svalů, stabilizační programy
úloha šlach a svalových povázek (fascie)
zásady cvičení

2/ praktická cvičení:
diagnostika a nácvik kloubní kondice obecně
předcházení bolesti zad u široké populace a vybraných sportů - basketbalistů a volejbalistů - ale i dalších sportů včetně doporučených cvičení​

(doporučujeme účastníkům cvičební úbor s sebou z důvodu praktického nácviku získaných znalostí, na místě je šatna i sprchy).

II. Druhá část se uskuteční v posilovně - Fitnes centrum KTVS, koleje VŠB-TUO, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba v době od 12,30 - 16,30 hod. s následujícím programem:

1/ hlavní zásady správného technického provedení cviků v posilovně, posilování příslušných svalových skupin a jejich zařazení do spolupráce s ostatními svalovými skupinami,

2/ předcházení bolesti zad a kloubů u lidské populace, speciálně u studentů. Zařazení jednotlivých cviků do cvičebního programu, hlavní zásady tvorby cvičebních programů.

(opět doporučujeme účastníkům cvičební úbor s sebou z důvodu praktického nácviku získaných znalostí, na místě je šatna i sprchy).

Svačiny sebou, oběd je možný v Třebovické baště, menu 11-14 hodin, Vědecko-technologický park VTP dole za budovou D kolejí nebo v dalších okolních restauracích. Lehké občerstvení v bufetu VŠB-TUO, přiléhajícím ke KTVS.

Za výbor oddílu kulturistiky VSK VŠB-TU Ostrava Mgr. Karel Janků, kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 044 208