Klub - Aktuality

První skalp Draků v této sezóně

První sobotní utkání na brněnské půdě jsme začali na kopci s Kamilem Meluzínem a novou kanadskou posilou Andym Millsem na třetí metě. Draci nasadili na kopec Minaříka. Po celý průběh zápasu jsme v útoku byli bezradní, zato soupeř pomalu a jistě své skóre navyšoval, které se zastavilo až na číslech 8:0. Nám se podařilo bodovat bohužel až ve směně deváté. Na Budského jsme otočili line up a pěti body kosmeticky upravili výsledek zápasu na “přijatelných“ 5:8 a dokázali si, že můžeme hrát dobrý baseball i proti Drakům.

Do druhého zápasu jsme šli rozhodně s větším odhodláním zvítězit než do zápasu prvního. Na kopci začínal Honza Řeháček. Již od prvních směn bylo zřejmé, že to bude úplně jiné kafe. Obrany obou týmů převyšovaly útoky a zápas to byl velmi vyrovnaný. Po polovině 5. směny byl stav 0:0, ale v dohrávce šli Draci do vedení 1:0. Na první bod Draků jsme odpověděli nejlepším způsobem, v 6. a 7. směně jsme přidali po jednom bodu a ujali se vedení 2:1. “Řehy“ předváděl fantastický výkon na kopci a do dohrávky 9. směny stále držel Draky na uzdě. Bohužel se Drakům podařilo na dva auty v dohrávce vyrovnat na 2:2 a šli jsme již letos po druhé do extra inningu. 10. směna nepřinesla žádnou změnu skóre, to už na kopci házel Michal Lisko, který zažil svou první kritickou chvíli, kdy byl při dvou autech a běžci na třetí metě jeho nadhoz odpálen do pravého vnějšího pole, kde se ale podařila parádní věc Petru Kubovčíkovi, který tento odpal chytil skokem ze vzduchu. Šlo se tedy do další směny. V 11.směně jsme měli jedinečnou možnost zápas rozhodnout. Na plné mety bez autu jsme nebyli schopni dostat body domů, na pálce vyhořeli P.Kubovčík, Mills a Čech. Jelikož jsme neumožnili skórovat ani Drakům, tak jsme vběhli do 12. směny. Na odpal Andyho Millse, kterému se podařilo vyrazit míč s lapačky 1.metě doběhl pro třetí bod Martin Citovecký. 3:2. V dohrávce 12.směny Michal “Gangster“ Lisko prošel druhým kritickým momentem. Na dva auty a plné mety měl hozeny 3bally a žádný strike, každý další ball by znamenal metu zdarma a vyrovnání zápasu. Ale Michal to zvládl, pálkařský stav vyrovnal a nakonec umožnil pálkaři odpálit míč do vzduchu na 2. metu, kde byl připravený David Fenár, který ho chytil. VYHRÁLI JSME 3:2 A JAKO PRVNÍ JSME LETOS VZALI DRAKŮM VÍTĚZSTVÍ!!!

V neděli nás čekali Draci doma. Za velmi chladného a deštivého počasí, kdy jsme museli připravit promáčené hřiště jsme chtěli ukázat našim fanouškům další dobrý výkon. Ale bohužel opak byl pravdou. Nekoncentrovaní a spokojení se včerejší výhrou jsme Drakům v podstatě nedělní vítězství darovali! Prohráli jsme 12:3.
Je to velká škoda, protože Draci byli k poražení jak už dlouho nebyli, v sobotu vyčerpali všechny svoje nadhazovače, tak to točili jak se dalo!
I tento víkend nám ukázal, že jsme opravdu schopni hrát a vyhrávat s kýmkoliv jen musíme dále tvrdě pracovat.

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu v Brně (kde to bylo na ostří nože v některých momentech), tak i doma, kdy nás za opravdu velmi nehostinného počasí přišli podpořit!!!

Tento týden nás čeká pro nás věc nová, kdy ve STŘEDU zajíždíme na extraligový zápas do Olomouce. Začínáme v 17:00.
V sobotu nás ještě čeká ČBP v Bučovicích od 14:00.
Doma se představíme další STŘEDU 18.5. od 17:00 opět proti Olomouci….