Klub - Aktuality

Horký víkend s pražskou Krčí 2:1 v náš prospěch, Arrows stále na třetí příčce extraligy!!!

V první sobotní duel házeli nadhazovači do 21 let, na naši straně Kamil Meluzín, soupeř začal s levorukým Hauerem. Hned v první směně se Krč ujala vedení, ale nám se v dohrávce podařili vyrovnat na 1:1. Skóre se měnilo opět ve 3.směně, kdy se do vedení 2:1 dostal soupeř. 4.směna byla velmi bohatá na body, Krčáci navýšili své skóre na 6:1, Kamila na kopci střídal Boris Bokaj, který útok hostů zastavil. Nám se ale v dohrávce této směny podařilo sérií hitů Černeckého, Kubovčíka P., Kaňoka, obětovací ulívky Navrátila, obětovacího odpalu Čecha a trojmetového odpalu Malíka stav snížit na 5:6. V 6.směně se podařil obrat zápasu, kdy na další trojmetový odpal Kuby Malíka doběhl Ota Kaňok, kterého následně poslal svým odpalem domů Martin Citovecký 7:6. Pražáci byli donuceni střídat nadhoz, na kopec šel Jonák, který nás v 7. a 8. směně držel na uzdě, kdežto soupeři se povedl dvoubodový HR a opět překlopil misky vah na svou stranu 7:8. 9.směna se Borisovi moc nepovedla se čtyřmi BB, hitem a jednou chybou vnitřního polaře Krč rázem vedla 11:7. Nám se povedlo v dohrávce skórovat pouze jednou na trojmetový odpal Petra Kubovčíka a následným přehozem 3.mety, a tak jsme bohužel tuto zajímavou tahanici prohráli 8:11.

V úmorném vedru a po 30 minutové pauze jsme šli do druhého utkání s jasným cílem.VYHRÁT. Na kopci začal Honza Řeháček, Krč začala s Homolkou. Až do dohrávky 3.směny se nic zvláštního nedělo, kdy jsme postupným útokem po odpalu Citoveckého, obětovací ulívky Černeckého, dalším úspěšným odpalem Martina Kubovčíka a odpalem na druhou metu Petra Kubovčíka dotáhli bod 1:0. Tento stav byl až do začátku 6.směny, která se “Řehymu“ nepovedla, dva nepřesné nadhozy znamenaly puštěné míče zadákem, následný trojmetový odpal Matalíka a hit Blajera ukončil působení Řeháčka na kopci a vedení Krče 3:1 v polovině 6.směny. Řehyho střídal Zdenek Drábek. Homerun Aleše Navrátila v dohrávce nás opět vrátil do hry 2:3. 7. směna byla zase velmi rušná. Pražáci dvěma body zvýšili stav na 5:2, ale nám se v dohrávce podařil skvělý obrat zápasu. Na střídajícího nadhazovače Kůse a poté Jonáka jsme udělali čtyři body a ujali se vedení 6:5. V osmé směně jsme ještě soupeře dorazili dalšími čtyřmi body a vedli 10:5 a vše vypadalo před 9.směnou jasně. Jenže Krč zápas ještě grandslamem Müllera zdramatizovala 10:9. Nakonec Zdenda Drábek vše zvládl a utkání doházel do vítězného konce.

V neděli jsme opět za “příjemného“ horka šli do zápasu s Michalem Liskem. Krč nastoupila s Prokopem. Hosté šli do vedení hned v 1.směně 0:1. Až do dohrávky 3.směny jsme nebyli schopni bodovat, ale v této směně doběhl pro vyrovnání na hit Petra Kubovčíka Honza Černecký 1:1. Soupeř se ale hned na začátku 4.směny dvěma body ujal opět vedení 1:3. Vyrovnat se nám podařilo až ve směně 5., šňůrou hitů Navrátila, Malíka (trojmetový) a Žlábka 3:3. V polovině 6.směny bojujícího Michala Liska na kopci střídal Honza Řeháček. V dohrávce 7.směny jsme razantně změnili vývoj utkání. Šesti body na hity Kaňoka, Malíka (dvoumetový), Černeckého a sérií met zdarma soupeřova nadhazovače jsme šli do většího trháku 9:3. Krč se ale stále nevzdávala, třemi body upravila skóre na 6:9 na začátku 8.směny. V dohrávce jsme dovezli ještě další dva body pro klid duše, stav byl tedy 11:6. Na začátku 9.směny už jen kosmeticky Krč upravila stav na 11:7 v náš prospěch…


Po celý tento parný víkend mohli diváci vidět velmi kvalitní extraligový baseball od obou týmů, a tak chceme poděkovat všem našim fanouškům, kteří i za takového vedra našli cestu do našeho areálu, že přišli v hojném počtu a že opravdu byli slyšet po celý víkend a rozhodně nám pomohli k těmto důležitým vítězstvím. 
Díky, byli jste našim desátým hráčem v poli!!!