Klub - Aktuality

S Blanskem tradičně vyrovnané bitvy

Poprvé v pátek jsme se vydali na noční zápas do Blanska. Toto utkání mělo velmi rychlý spád. Pět směn bylo odehráno za pouhou hodinu s velmi těsným skóre 1:0 v náš neprospěch. Vyrovnat se nám podařilo až o směnu později. Jelikož už se do dohrávky 9.směny skóre neměnilo, tak se pokračovalo v dalších extra směnách. Za nás na kopci odházel celých těchto devět směn Honza Řeháček, za Blansko házel Navrkal.
V nadstavbě zápasu Řehyho na kopci střídal Boris Bokaj. Nám se po celý průběh zápasu nepodařilo vytvořit vetší tlak na pálce a když už jsme dostali běžce do velmi výhodných skórovacích pozicí, tak jsme totálně mentálně selhali! Na konec jsme toto utkání prohráli odpalem a následným doběhem 2:1 v dohrávce 13:směny!!!

V neděli jsme Blanečáky přivítali na domácí půdě. Na kopci tentokrát začal Zdenda Drábek, na kterého hned v 1.směně soupeř udělal bod a ujal se vedení 1:0. Náš útok opět nepředváděl svou sílu a na slušně házejícího Procházku nebyl schopen dlouhou dobu vytvořit tlak. Zdendu na kopci střídal Michal Lisko, který začal úřadovat ve velkém stylu a Blansku až do začátku 9.směny téměř nic nedovolil. Nám nezbylo nic jiného něž bodovat. To se povedlo v polovině zápasu, kdy se nám konečně podařilo dostat běžce do skórovací pozice a na odpal a poté chybu soupeře výsledek otočili na 2:1. V další směně jsme přidali ještě bod pro uklidnění 3:1. Na začátku 9.směny musel Michala střídat Tomáš Šícha ve velmi těžké situace pro něj s běžci na první a třetí metě a jedním autem, ale Tom měl svůj den a zápas zkušeně doházel do vítězného konce.
Tento víkend byl pro náš útok rozhodně nejslabším v sezóně, ale přesto jsme dokázali vyhrát aspoň jednou, což je pro vývoj letošní extraligy důležité. Doufám, že se z toho poučíme a v derby proti Olomouci předvedeme stoprocentně naši sílu….