Klub - Aktuality

Šesté vítězné utkání v řadě

V úterý 17.května 2005 v 16:00 hodin hrajeme na domácím hřišti s Katalpou, odložené utkání. Počasí nám nejdřív přálo, ale časem se ochladilo tak citelně, že přišly vhod teplé mikiny a bundy. 
Na lavičce odpočívají Václav Jopek a Michal Janko, protože v posledním utkání v Orlové měli víc nadhozů, než je jejich průměr nadhozů na utkání. Kouč David Satoria na první metě a David Prokeš na třetí metě naordinovali hráčům útočný baseball a to se nakonec povedlo. Zimní příprava v tělocvičně se projevuje v lepších výsledcích na pálce a také nadhazovači úspěšně prokazují, co se naučili přes zimu. 
Na kopci nastoupil Filip Hraško, a může ukázat co umí. První dvě směny pustil osm pálkařů z Katalpy na metu zdarma a jednoho trefil nadhozem. Dva pálkaře nepustil na metu a dal jim strajkaut, takže Ondra Satoria měl jediný odpal, který naše obrana bezpečně chytila ve vnitřním poli (Václav Kovář na první metě), a Zemlák P. odpálil na našeho nadhazovače, který neuvěřitelně prudkým příhozem umožnil tři body a čtvrtý ve směně. Než pro tento přehoz doběhl v pravém poli Honza Orolín a Václav kovář, tak už se běžci Katalpy smáli na lavičce. Po dvou směnách byl Filip střídán, a na kopci nastoupil poprvé letos Standa Liszok.
Jeho první směna nedopadla podle očekávání a pustil čtyři body, zaznamenal dva odpaly do vnitřního pole, dvě mety zdarma a jeden strajkaut, dvě chyby jdou na jeho vrub a opět čtvrtý pálkař Katalpy dotlačil tři body na svůj odpal. Nečekaně trefil pálkaře nadhozem do zad, ale protože hrajeme s měkkými míči tak pálkař bezbolestně doklusal na první metu. Čtvrtou směnu má bez odpalu, až na jednu slabou pokusnou ulejvku před zadákem. V páté směně na dvě mety zdarma, jedním odpalem a opět vlastní chybou umožnil tři body, čímž dovršil celkově 15 bodů soupeře. Poslední směna je bez bodu.
Naše pálka byla slabá a to díky nadhazovačům soupeře, střídaly se mety zdarma, trefení pálkařů nadhozem a díky chladnému počasí se nedařilo i obraně. Jenže hra osudu přála připraveným a tak konečný výsledek 21:15 bodům určila vítěze. Standa Liszok si zapsal vítězného nadhazovače (Arrows). Poraženým byl Jan Polach (Katalpa).
Diváci na tribunách nakonec tleskali žákovské bojovnosti a snaze porazit soupeře. Odcházíme domů s myšlenkou na další utkání, které nás čeká v Olomouci se Skokany.