Klub - Aktuality

Ženy bojovaly v II. ČSLŽ na hřištích soupeřů

Před 14 dny na našem hřišti začala ženám sezóna v II. ČSLŽ. Jako sestupující tým z extraligy jsme si nemohli dát menší cíl, než vybojovat umístění v play off. 

V týmu ukončilo činnost několik opor (J. Peichlová, L. Mesárošová a M. Šindlerová), ale posílili jsme se o tři hostující hráčky ze Slávie OU Ostrava (V. Kubinová, L. Kaplarczyková, K. Otoupalíková). V zimní přípravě jsme se zaměřili hlavně na nadhoz a pálkařské dovednosti. Doufali jsme proto v lepší začátek. Ten se nám bohužel nepodařil a prohráváme všechny 4 vyrovnané zápasy 1. kola s Eagles B 5:6 a 14:19 a s Radotínem 8:9 a 10:11. Škoda, chybělo málo a opravdu minimálně dva zápasy jsme mohli vyhrát.

Již zmiňované 2. kolo nás čekalo na hřišti soupeřů a byl to takový výlet po Čechách. V sobotu zajíždíme do Merklína u Plzně. Merklín loni sahal po postupu do extraligy, ale letos se nejeví v tak dobré formě a začátek má stejný jako Arrows 0:4 na zápasy. Chceme konečně získat první boty, ale Merklín je proti. Na prkno staví bývalou nadhazovací hvězdu juniorské reprezentace Bláhovou. Ta nás v útoku udrží na 0, a když soupeř začne přidávat bod za bodem, odcházíme poraženi 0:10. Druhý zápas je o něčem jiném. Na novou nadhazovačku se v útoku prosazujeme lépe a přidáváme body naopak my. Merklín nadhoz střídá opět za Bláhovou, ale my už vítězství nepustíme a vítězíme 10:0.

V neděli nás čeká opět double na soupeřově hřišti v Ledenicích. Ledenice jsou nováček, ale disponují mladým kádrem plným juniorských reprezentantek. Oproti minulému kolu se také posílili o španělskou nadhazovačku Alonso a tu také nasazují do našeho prvního utkání. Španělka hází skvěle a naše děvčata dlouho drží v útoku na nule. Soupeř nám odskakuje o 7 bodů a nám se podaří pouze snížit na 1:7. Ani ve druhém zápase nás nečekala lehká nadhazovačka. Juniorská reprezentantka Pecková háže velice rychle a přesně a opět drží náš útok na uzdě. Nám se ovšem nedaří ani v obraně a nakonec prohráváme 9:3.

V ligové tabulce se s jedním vítězstvím nikam neposouváme, ale pokud chceme stoupat tabulkou výše, tak musíme zabrat! Jinak nás místo play off, bude čekat boj o záchranu.

Další dva zápasy ligy nás čekají na našem hřišti ve středu 8.5. s Tempem Praha a doufám, že nás čekají také dvě vítězství.

 

  • Tým: Softball Ženy