Klub - Aktuality

Extraliga žaček Mladé Buky

3. turnaj Extraligy žaček nás zavedl do Krkonoš přesněji pak na hřiště Sparks Mladé Buky. Výhled a průběh počasí před turnajem byl mizerný a tak až v pátek padlo definitivní rozhodnutí, že se turnaj odehraje a pořadatelé hřiště připraví. Sobotní déšť při ranním odjezdu v Ostravě zahrozil, ale už před Olomoucí svítilo sluníčko a bylo krásně. Naposled... Po příjezdu na stadion Sparks jsme se za deště různé intenzity krátce rozcvičili a v 11:15 na stoupili k zápasu s Eagles, soupeřem, se kterým jsme se rozhodně chtěli prát o vítězství. Do utkání nastoupila tedy nejsilnější sestava. Obrana zahrála kvalitně, s jediným errorem jsem byl s výkonem spokojen. Pro body jsme si ale šli komplikovaně a chyběla nám koncentrace hlavně při pálení, baserunnig byl pak už agresivní a trestali jsme každou chybu. Naší chybou v utkání bylo jednoznačeně, že jsme málo obsazovali první metu, pokud bychom byli úspěšnější dokázali bychom si urvat další body a mohli utkání vyhrát. Bohužel nás před ziskem minimálně dvou doběhů v zápase zastavilo i rozhodnutí "blue" v těsných situacích rozhodnutých ve prospěch bránících Eagles. Každý takový necitlivý výrok rozhodčích holkám bere vítr z plachet, ale tak už to v softballu chodí a my se musíme s tímhle naučit rychle vyrovnat a hrát tak, abychom zápasy rozhodovali MY.

Po našem prvním utkání následovala série "čekaček" a trenérských mítinků s ředitelem a komisařem turnaje, až byl nakonec turnaj v 16:20 pro nezpůsobilost terénu definitivně bez náhrady zrušen a nám tak bohužel unikly cenné body do extraligové tabulky na které jsme si právem věřili.

Nakonec jsme v Bucích i přespali a dopoledne cestou domu už za slunečného počasí navštívili klášter/hospital v Kuksu. Děkuji rodičům - řidičům - fanouškům za pomoc a věřím, že za za tři týdny v Trutnově nás počasí nezradí a budeme hrát a bojovat.

Pavel 

  • Tým: Softball U13