Klub - Aktuality

STŘÍBRNÝ SUPERPOHÁR 2013

V neděli 26.5. jsme se v Kostelci nad Orlicí v pekelné zimě poprali na Stříbrném superpoháru pro východočeskou a severomoravskou oblast o účast na ZLATÝ SUPERPOHÁR. Sjeli se tam čtyři čeští zástupci - domácí Klackaři, Piráti ze Žacléře, Sparks Mladé Buky a vůbec poprvé na superpohárové půdě nováčci Meteoři z Jablonného nad Orlicí a dva moravští zástupci Arrows Ostrava a Klasici z Frýdku–Místku. Domácí pořadatelé připravili 2 hřiště pro zápasy a třetí na dovednostní soutěže Masters.

V prvním duelu jsme změřili síly s domácími a favorizovanými Klackaři – tento duel byl pro nás velmi těžkým začátkem. Klackaři pálili do vnějšího pole a plnili mety a taky z toho dělali bodíky. Prohráli jsme 8:20. A při vyhlášení výsledků, jsme se dověděli, že naši t-ballisté opět hráli s týmem starších žáků. (Škoda jen že nám to nikdo neřekl před zápasem, protože taková prohra těm našim prckům opravdu na psychice nepřidá. Vypadali jsme v tomto zápase, jako bysme viděli baseball poprvé.)

Do druhého duelu jsme nastoupili proti Sparks Mladé Buky a tady jsme si trochu spravili chuť do hry. Porazili jsem je 18:13 a to i protože jsme se rozpálili a také jsme dokázali hezky běhat po metách, poslouchat kauče a dělat bodíky. :-)

Třetí duel byl severomoravský, kdy jsme se o další vítězství poprali s Klasikama z Frýdku-Místku. A jako vždy byl tento duel napínavý až do konce. Od začátku jsme vedli a v poslední směně jsme vítězství udrželi a vyhráli jsme 12:11.

Ve čtvrtém zápase jsme od Pirátů Žacléř dostali trochu na zadek a odnesli si prohru 5:17. A z posledního duelu proti nováčkům Meteors z Jablonného jsme vyšli vítězně 8:6.

Součástí superpoháru byly i dovednostní soutěže Masters, kde jsme předvedli nejrychlejší a nejlepší souhru vnitřního pole ze všech týmů v čase 29,53 s.

V nadhozu byl na 2. místě Danek Surý a v odpalu na 3. místě Míša Kovala.

Konečné pořadí:

1. Klackaři Kostelec n.O.

2. Piráti Žacléř

3. ARROWS Ostrava

4. Klasik Frýdek-Místek

5. Sparks Mladé Buky

6. Meteors Jablonné n.O.

Turnaje se zúčastnili a 3.místo (2.místo) si odvezli:

Zojča Slaná, Julča Smetanová, Danek Surý, Marek Karlovský, Vilda Vagner, Martin Kazimirski, Míša Kovala, Lukáš Hurta, Vojta Švigost, Adam Benko, Filip Hubáček a Šimon Všetečka.

Děkujeme všem hráčům a taky partě rodičů, která s náma jela do té zimy a vydržela až do konce :-)))

A NEJLEPŠÍ NAKONEC: TŘETÍM resp. DRUHÝM MÍSTEM JSME SI ZAJISTILI ÚČAST NA ZLATÉM SUPERPOHÁRU, na který je třeba se ještě důkladněji připravit, když nám to dovolí počasí. :-)

 

  • Tým: Coachpitch U10