Klub - Aktuality

Deset vítězů

Od pátku probíhal v Brně Český pohár juniorů, který nám přihrál do skupiny Blansko a Techniku Brno. Po úvodním zděšení, kdy ze soupisky museli být vyškrtnuti ročníky 1993 a níž, jsme si oddechli protože nás bylo deset a tudíž jsme měli alespoň jednoho hráče na případné střídání.

V pátek nás čekal zahajovací zápas proti Olympii Blansko, která v úvodu prohrála vysoko s Technikou Brno. Na kopci začal Tomáš Ondra, vzadu Dominik Reich, na jedna Adam Král, dvojku obsadil Martin Šmoldas, třetí metu hrál Matěj Bělunek, nejrychlejší spojkou byl Kuba Kubica a vnější pole Vojtěch Ovčačik, Patrik Klimo, Ondra Satoria a David Illek.

Tomáš měl za úkol pouze rozjet zápas, díky nadhazovačským omezením a připravit se na sobotu. Kluci na soupeře nastoupili hned v úvodu a v dohrávce první směny se ujali vedení dva nula. Tomáš si odházel dvě směny a od třetí směny šel na kopec Mates, který soupeře držel až do konce. V útoku kluci postupně přidávali bod za
bodem v každé směně díky agresivní hře na metách a chybám obrany soupeře a svůj náskok navyšovali. Náš útok se držel jasného cíle, obsadit jakkoliv první metu a postupně stáhnout běžce až domů, což se nám dařilo i za minima hitů, myslím že dvou.... Naopak naše obrana stála za svými nadhazovači a pokud jen byla možnost zahrát aut svůj úkol splnila a toto vítězství 12:0 nás posunulo do semifinále.

Druhý zápas byl proti Technice Brno, na kterou nastoupil specialista Adam Král. Adam opět za podpory obrany držel Techniku zkrátka a my se mohli soustředit i na útok. Opět se nám dařila agresivní hra na metách a
trestání chyb soupeřovy obrany a to i za přispění pálky, která byla rozhodně lepší než v úvodním zápase. Postupně jsme svůj náskok navyšovali až na rozdíl osmi bodů. Nastal čas dohrávky pro Techniku a snad pro neznalost , svit sluníčka v očích nebo špatná konjunktura hvězd v daný okamžik, bylo zapomenuto na základní pravidla v baseballu a byla vyslovena věta za kterou se háže do vody a nadhazovači mají právo poslední rány a to „ hele máš shut out". Soupeř zatlačil na naši obranu a za přispění naší obrany poprvé skóroval a to hned třikrát naštěstí jsme odolali tlaku a zvítězili 8:3 a do semifinále jsme postupovali z prvního místa.

Na semifinálový zápas byl povolán nový coach Petr Kovala, který týden před tím vybojoval s kadety postup do finále a tak jsme potřebovali jeho zkušenosti ze semifinálových bojů a já se mohl jet uklidnit a zrelaxovat do Blanska na dva zápasy extraligy. Takže tento zápas mám pouze zprostředkovaně. Na kopci Tomáš Ondra splnil svůj úkol nepustit soupeře do tlaku, obrana zahrála auty a dovolila soupeři pouze jednou skórovat, náš útok tlačil do soupeře celou domu a dokázal čtyřikrát doběhnout pro bod a vysloužit si napomenutí celé lavičky. Vynikající boj deseti chlapů, kteří se rvali vítězně o finále.

V neděli bylo před námi finále, do kterého se probojovala Technika po vítězství nad Draky. Na finálový zápas jsme měli připraveného Ondru Satoriu, který se do soupeře pustil s velkou vervou, ale soupeř chtěl odčinit porážku ve skupině a bylo to vidět. Hned v úvodu obsadil dvě mety na hit achybu v obraně. Obrana ale stála za Ondrou a podařilo se jí za pomocí Ondry vyváznout ze směny s nulou, my jsme také útočily a po metě zdarma a dvou krádežích obsadili trojku, Martin 3moldas následně hitem stáhl náš první a na dlouhou dobu jediný doběh, následoval souboj nadhazovačů a obran ze které vycházel lépe soupeř ale naše obrana trestala chyby běžců a stav jedna nula jsme drželi až do šesté směny kdy se nám podařilo přidat další bod. Soupeř ale dokázal prolomit naši obranu a korigoval stav na dva jedna. Díky limitu počtu nadhozů musel Ondra střídat a do sedmé směny šel na kopec Šmoldas, který pokračoval ve vynikající práci nadhazovačů a soupeře nepustil i přes jeho tlak ke skórování v sedmé směně přišel náš velký tlak, kdy po sérii hitů a met zdarma jsme navýšili naše skóre na 5:1 a jen díky dvou autů jsme nepřidali více bodů. V deváté směně pak Martin dvěma strike outy a odpalu do vzduchu ukončil zápas a my mohli slavit zasloužené vítězství.

Byl to nádherný turnaj, kdy kluci bojovali jako tým i za cenu zlomeného palce, předvedli v obraně plno krásných zákroků a i když jsme měli slabinu na pálce dokázali jsme tlakem a agresivitou na metách dělat důležité body, které nám pomohli k vítězství v turnaji. Ještě jednou děkuji všem „Deseti vítězům" za předvedený výkon a jsem rád že jsem s nimi mohl být.

Soupiska:
Adam Král
Tomáš Ondra
Dominik Reich
Martin Šmoldas
Matěj Bělunek
Kuba Kubica
Patrik Klimo
Vojtěch Ovčačik
Ondra Satoria
David Illek

  • Tým: Baseball U18