Klub - Aktuality

Přijeli hráči a odjel Tým!

Důvěra v sebe sama... Důvěra ve spoluhráče... Důvěra ve svůj Tým... Důvěra v trenéry...

Respekt vůči sobě samému... Respekt ke spoluhráčům... Respekt k trenérům... Respekt k rozhodčím... Respekt k protihráčům...

Pokora...

Dlouho jsem přemýšlel jako trenér jak popsat vystupování a úspěch kadetského výběru Arrows na Poháru ČR. Výběru, který nehraje žádnou dlouhodobou soutěž. Výběru, který je složen jak z mladších kadetů, tak starších kadetů, výběru u něhož jsme z výše uvedeného jako noví trenéři neviděli některé hráče ještě v akci. Výběru, kde hráči „vnášejí" návyky a staré zvyky jak z mladších kadetů, tak i z juniorského týmu. Výběru, kde hráči předávají svou zodpovědnost za vítězství jiným „svým hvězdám", protože si nevěří, protože tak to bylo v minulosti, protože nebyli vychováváni k osobní jedinečnosti, protože jim to hvězdy vždy vyhrály a když hvězdy zklamaly, tak se to vlastně vyhrát nedalo...Výběru, kdy tyto „hvězdy" jsou „deformovány" tím, že musí, protože jsou nejlepší, což se ne vždy podaří a následuje emoční přetížení a důsledkem jsou nesprávné výběry nadhozů, nesprávná rozhodnutí na pálce a další....A když už to nějak vyšlo pak následovalo frenetické oslavování bez potřebné sebereflexe.
Prostě přijeli jsme do Brna s výběrem hráčů, kdy úroveň vzájemné důvěry, respektu a pokory byla vyjádřena „kosočtvercem" na autě HC po jednom zimním tréninku....

První zápas

Technika Brno : Arrows Ostrava 6:3

Víme, že ve skupině nás čekají dva největší soupeři a to Technika Brno a Hroši Brno, chcemeli se kvalifikovat na Mistrovství republiky kadetů z Poháru. Nastupujeme do zápasu s nadhazovačem č. 2 Kubou Kubicou. Přestože před zápasem při show time by na vítězství Techniky nikdo nedal ani pěťák. Historie mi připomněla památné zápasy před mnoha lety s Blanskem, kdy nám nepomohl ani nejlepší nadhazovač ligy a prohráli jsme vždy o bod, přičemž jsme měli pocit, že soupeř není schopen chytit a hodit ani jeden míč přesně.
Výsledkem bylo, že nás Technika a její 4 hráči porazili 6:3, kteří nám v prvních dvou směnách nasekali 6 bodů a než se hráči Arrows probrali, byl konec. Na začátek studená sprcha.

{scorebox gameid=751}

Arrows ostrava: Sharks Spálené poříčí 14:0

Na nadhozu začínáme s Kubou Greplem. Druhá směna a náš útok dotlačil 12doběhů a byl konec zápasu.
Páteční den byl za námi. Jedno utkání nevydařené druhé bez velkého odporu soupeře. Rozpačitý den.

{scorebox gameid=752}

Den druhý

Arrows Ostrava:Olympia Blansko 16:0

Začínáme velice brzy z rána na kopci s Kubou Kubicou, dohazuje Patrik Klimo. po třech směnách 16:0 a konec zápasu.

{scorebox gameid=753}

Arrows Ostrava:Hroši Brno 4:1

Rozhodující zápas. Prohra s Technikou nás dostala, do situace, kdy veškeré počty nadhozů a rotace nadhazovačů byla podřízena jedinému cíli, postoupit na MČR kadetů, tj. skončit do 4.místa a k tomu jsme museli postoupit přes Hrochy.
Vynikající zápas
Na kopci jsme začali s Davidem Čížem, nadhazovačem, kterého předcházela pověst hráče bez nervů. Sázka se vyplatila a David Číž po dvou směnách předával zápas Ondrovi Satoriovi za stavu 0:1 pro Hrochy. Dominance Satorii na kopci byla veliká, za 3 směny 8 SO (za tento výkon získal cenu nejlepšího nadhazovače turnaje) Celkově oba nadhazovači předvedli kvalitní výkon, kdy každý umožnil soupeři pouze jeden hit na rozdíl od 7 hitů Arrows, které přinesly kýžené body. Tým začal pracovat jako celek, vedený lead off pálkařem Davidem Illkem, který byl v této posici na turnaji poprvé a stal se vůdčí osobností týmu.

{scorebox gameid=754}

Arrows: U14 8:1

Zápas ve skupině navíc, ale o to zajímavější. Po těžkém zápase s Hrochy jsme nastupovali ihned proti budoucím kadetským reprezentantům U14. Tento tým velice mile překvapil svou hrou a každý kouč by jistě chtěl mít tak talentované hráče. Na kopci jsme začali s vrstevníkem soupeře Michalem Prokešem, který odházel celý zápas.
Den druhý – blýskání na lepší časy – hrál se BASEBALL!

{scorebox gameid=755}

Den třetí – rozuzlení – Jsme tým?

Draci Brno - Arrows Ostrava 4:8
Semifinále s Draky. Z výrazu těla našich hráčů nevypadalo, že si na Draky věří a hlavně v jejich hlavách bylo... vždyť jsme si vyházeli Satoriu! ...s kým na Draky půjdeme? Draci přece mají o zápas ve skupině míň a ušetřené nadhazovače a ty nejlepší na finále!! Dokonce i rodiče se před zápasem zajímali, jak se dopravíme na zápas o třetí místo na Kraví Horu?.... Nevěřím, že by si někdo na nás vsadil...
V opačném gardu to měli jistě v hlavách Draci...
Baseball je krásný když se chce a víš jak na to.... Every team could be beaten!!! (Jim Jones). Tato slova a vzpomínky na kouče, se kterými jsme se potkali, nám zněla s asistentem Petrem Kovalou v uších. Před zápasem jsme si naordinovali útočnou hru, nenechat Draka nadechnout. Vyjma třetí směny, kdy nadhazovač Draků byl dominantní v ostatních směnách byli na pálce lepší hráči Arrows a nezáleželo v jakém byli pořadí, prostě útočný tým, podpořený dobrou prací na metách. Na nadhozu nás podržel Kuba Kubica, David Číž a v tomto předčasném finále si začali hráči uvědomovat, že někdo ten zápas musí uzavřít! Kdo si vezme odpovědnost! V poslední šesté směně jsme vystřídali na nadhozu Filipa Matějku po kterém šel Kuba Grepl a s přispěním nervózních Draků zápas ukončil za stavu 8:4 pro Arrows. Finále!!!

{scorebox gameid=756}

Finále s Kotlářkou - Arrows Ostrava – Kotlářka 3:13
Třetí finále již nešlo? První bylo v sobotu s Hrochy! Druhé v neděli s Draky! Třetí finále a chybějící síly, chybějící ruce na nadhozu. Přesto si tým ve finále neudělal ostudu a bojoval! Kotlářka s ušetřeným nadhozem byla prostě lepší!

{scorebox gameid=757}

Den třetí – Jsme tým!
Na turnaji si zahráli všichni hráči. Uznání patří všem těm, kteří dělali svoji práci na lavičcce, přihazovali si s vnějším polem, psali zápisy, všem co hráli. Velký kus práce udělal zadák Marek Chlup, z pohledu trenéra pak nejuniverzálnějším hráčem byl Kuba Kubica a to jak na posici spojky, nadhozu tak i nakopnutého sladujícího hráče.
Jako trenéři jsme si turnaj užili a věřím, že v zimní přípravě bude celé auto pokryto jenom maximálně sněhem.
Čeká nás Mistrovství ČR a abychom byli ještě lepší .......

Důvěra v sebe sama... Důvěra ve spoluhráče... Důvěra ve svůj Tým... Důvěra v trenéry...

Respekt vůči sobě samému... Respekt ke spoluhráčům... Respekt k trenérům... Respekt k rozhodčím... Respekt k protihráčům..

Pokora...

a hodně práce...

{phocagallery view=category|categoryid=211|limitstart=10|limitcount=5|pluginlink=1}

  • Tým: Baseball U15