Klub - Aktuality

Pro hráčky Arrows, již skončila juniorská extraliga

O víkendu se na našem hřišti Arrows- Ostrava, konalo třetí a poslední kolo extraligy juniorek. Našim děvčatům se turnaj výsledkově moc nepodařil, ale výkony v některých utkáních nebyly tak zlé. Při troše štěstí, jsme mohli mít výher více, než pouhou jednu.

Týmy se rozlosovaly do dvou skupin. V naší skupině nás čekala polská Wroclaw, Kotlářka Praha a Joudrs Praha.

Proti Polsku jsme se rozhodli postavit naší nejsilnější sestavu a ta první směnu drží vyrovnaný stav utkání. Ve druhé směně však začínáme chybovat a Wroclaw navyšuje vedení na 7:2. Naopak druhá polovina zápasu patří našim holkám, ale zlepšený výkon stačí pouze na snížení stavu na 7:5.

Druhé vystoupení Arrows proti Kotlářce začíná opět vyrovnaně. Kotlářka má velice silný kádr, jelikož několik hráček pravidelně nastupuje za jejich „A" tým žen, který hraje nejvyšší soutěž. Zápas se vyvíjí velice slibně, kdy hráčky Kotlářky mají před námi náskok pouhého bodu. Avšak v páté a šesté směně se Pražankám podaří přidat dalších 6 bodů a nám pouhý 1 bod. Tento zápas opět prohráváme 9:3.

Naším posledním soupeřem ve skupině je favorizovaný Joudrs Praha. Do zápasu nastupujeme s velkou chutí na pálce a hned v první směně se ujímáme vedení 2:0. Postupně přidáváme bod po bodu a ani jednou v průběhu zápasu nepouštíme holky z Joudrs do vedení. Krásný zápas, jak pro nás, tak pro naše fanoušky, vyhráváme 10:5.

S jednou výhrou a dvěma prohrami, končíme ve skupině čtvrté, tedy poslední. Další den ráno nás čeká opět tým z Prahy, Eagles. Velice rozpačitý a váhavý výkon z naší strany vede k tomu, že první dva body získáváme až ve čtvrté směně utkání. To už však Eagles má na svém kontě body čtyři. Toto zaváhání v začátcích zápasu nás stojí prohru, proti Pražankám 6:3. Prohra nás velice mrzí a jdeme bojovat alespoň o předposlední příčku turnaje.

V našem posledním zápase nás čeká reprezentace Slovenska. V první směně nám Slovenky utíkají o bod, avšak hned v další směně snižujeme na 1:1. Osudnou se nám stala směna třetí, kdy i přes velkou průtrž mračen zápas nebyl přerušen a naše děvčata se trápí v obraně. Slovenská reprezentace toho využívá a ujala se vedení 4:1. Postupně se nám podaří získat další tři body, avšak na výhru to nestačí a prohráváme 5:4.

Na posledním turnaji Extraligy obsazujeme poslední místo, což je pro nás zklamáním. V celkovém pořadí Extraligy juniorek pro rok 2013, se umisťujeme na konečném šestém místě z deseti týmů. Pro náš mladý tým, byla letošní extraliga cenná zkušenost, a jelikož nám tento tým ve stejném sestavení setrvá i do příští sezóny, můžeme očekávat stoupání výsledkovou tabulkou vzhůru.

 

  • Tým: Softball U20