Klub - Aktuality

Třetí hrací víkend 2.ČSLŽ

Třetí hrací víkend jsme přivítali na svém hřišti soupeře z JOUDRS“B“ (Praha) a Dvora Králové nad Labem. Soupeři velice silní protože z osmi zápasů prohráli oba jen jeden a okupovali první dvě příčky tabulky 2.ligy. 

Sobota 

ARROWS- Dvůr Králové n/L 5:2
Soupeř nastupuje na prkně s Ježkovou, která by byla ozdobou i prvoligového týmu. Její technický nadhoz nám dělá z počátku problémy a nejsme schopni se prosadit v útoku. Díky kvalitní obraně (což pro trenéry bylo velké překvapení) a velmi dobrému výkonu Anety Bělunkové na nadhozu držíme se soupeřem krok. Ten se sice ujal vedení 2:0, ale změnou rytmu útoku (serie ulívek) se nám podaří soupeřovu obranu dostat pod tlak a donutit k chybám. Vítězství 5:2 je zcela zasloužené a soupeřky jsou evidentně zaskočeny naši hrou.

JOUDRS“B“ – ARROWS 7:12
V dalším zápase nastupuje za nás na prkno po roční pauze Dominika Bulatová. Vydržela sice jen 3 směny, ale ukázala, že je v ní obrovský potenciál. Pokud ji vydrží zdraví bude velkou posilou týmu.
Začátek zápasu měl pro nás klasický průběh. Než jsme se stačili vzpamatovat soupeř se ujal vedení 7:2 a vypadalo to na ručník. Hlavně v útoku jsme měli velké problémy se prosadit proti pomalému nadhozu soupeřek a naše statická obrana nestačí na nabíhané ulejvky a odpaly JOUDRS. Na nadhoz nastupuje Bára Šuléřová (opět pod vlivem nemoci) a začíná obrat v zápase. To co se nám podařilo proti Dvorku se daří i teď a otáčíme průběh zápasu na 12:7. Překvapením je hra Kristiny Zděblové, která začíná hrát s velkým přehledem (hlavně v útoku) a je velkou posilou pro tým. V obraně má ještě nějaké nedostatky, hlavně při chytání dobíhaných míčů, kdy některé chytatelné lufty vypouští, ale to je jen otázka času a zkušeností. Ještě bych chtěl vyzvednou výkon Lucky Heinrichové na zadákovi. I přes jednu hrubou chybu, kdy vyhnala 3 hráčky soupeře do bodu, podala velmi spolehlivý výkon a nasadila trenérům brouka do hlavy, kdo vlastně bude zadačit v dalších zápasech.

Neděle

ARROWS – JOUDRS „B“ 9:4
Na nadhoz nastupuje Hanka Mikesková a je to její zápas. To co předvedla na prkně se dá nazvat jen jako „vynikající výkon“. Doufám, že se konečně chytla a bude pokračovat v takových výkonech. 
I když nám soupeř po chybách v obraně utíká na 3:0, zlepšenou obranou a tlakem v útoku otáčíme výsledek na 9:4. 
Zápas byl poznamenán spoustou emocí z mé a Luisiny strany, ale vše jsme si vyříkali a já věřím, že už nebudu mít důvod, aby se tato situace opakovala. 

Dvůr Králové n/L. – ARROWS 3:5
Před zápasem jsme dohodli, že pokud budeme mít na kontě po třech zápasech 3 vítězství dáme šanci mladým a nadějným hráčkám. Na nadhoz nastupuje po dlouhé době (matura a přijímačky) Míša Nováčková, ale i když byla střídána ve 2. směně podala dobrý výkon.
Zápas jsem bohužel nemohl sledovat celý (pracovní problémy), ale měl jsem telefonické informace. Začátek zápasu nám utekl a prohráváme 2:1. po střídání nadhozu a posílení pálky a skvělé taktice Báry Čechové se daří otočit výsledek na 5:3. Absolutorium zaslouží celý tým. Když jsem přijel na hřiště, bylo vás holky slyšet i v tom velkém horku a potěšil mne přístup starších hráček, které seděly na lavičce a fandily. Konečně to vypadalo, že hrajete pro radost. 
V tomto zápase (v tom co jsem viděl) mne překvapily dvě hráčky Veronika Melicherčíková na SS a hlavně Lenka Záthurecká. Měla v obraně hrubou chybu, ale na pálce velice překvapila. Jen tak dál.

Co nám tento týden ukázal:

Zápory:
- některým oporám v útoku se přestává dařit (Elblová, Škopcová)
- obrana i přes zlepšení je schopna vyplodit neuvěřitelné chyby
- uspokojení z vítězství z předchozích zápasů a podcenění soupeře

Klady:
- 15 hráček na lavičce, oproti 10 obou soupeřů
- možnost výměny nadhozu za jiný, stejně kvalitní (soupeři přijeli s jednou kvalitní a druhou trefovačkou striků)
- síla týmu v útoku i přes to, že se oporám nedařilo dokázaly ostatní otočit průběh v náš prospěch
- ve vyhodnocení jsem jmenoval některé hráčky, ale i těm ostatním patří absolutorium za výkon, který předvedly

Johan

Milá děvčata, já se přidávám jen krátkým komentářem. Byl to nejlepší hrací víkend za velice dlouhou dobu. Ukázaly jste, že umíte otočit zápas ve váš prospěch a vyhrávat nasazením i přesto, že technika hry by se dala zlepšit ve všech oblastech. Gratuluji a budu se těšit na další hrací víkend. Do Prahy s vámi bohužel nejedu, takže pro mě bude posledním hracím víkendem ten v Ostravě 18-19.06. 

Tímto bych ještě oznámila všem fanouškům, že došlo ke změně v našem rozpisu a v sobotu 18.06. nás můžete vidět hrát opět doma. Přijďte nás podpořit!

10:00 Ostravská univ. - Krč B 
12:00 Ostravská univ. - Arrows 
14:00 Arrows - Krč B 
16:00 Krč B - Ostravská univ. 

Bára