Klub - Aktuality

Čtvrtý hrací víkend 2.ČSLŽ

Čtvrtý hrací víkend

Čtvrtý hrací víkend jsme vyrazili podruhé na cesty a to na hřiště Tempa Praha kde nás čekali jako soupeři pořadatelé a nevyzpytatelné družstvo Krče „B“. S odhodláním uhrát aspoň 2 vítězství ze 4 zápasů a hlavně odehrát všechna utkání (předpověď neukazovala nic dobrého) jsme vyrazili v skoro v plném počtu !!! (chyběla jen Lucka Škopcová (asi se styděla za fotky uveřejněné Pavlem Burkovičem na našich stránkách), Dominika Bulatová (nemoc) a Vendula Šindlerová (zústala doma po dohodě s trenéry)

Sobota 

Krč“B“ - ARROWS 1:2
(P-Mikesková (Šuléřová), C-Kašajíková, 1B- Šuléřová, 2B-Heinrichová, 3B-Kolářová, SS-Bělunková, OF-Bobáková, Zděblová, Reichlová)
První zápas nás čekala jak už jsem uvedl nevyzpytatelná Krč „B“. Nevyzpytatelná proto, protože není nikdy známo s kým nastoupí. Zda s otřelými veteránkami s věkoletými zkušenostmi s 1. ligy, nadějnými kadetkami a ml. Juniorkami nebo hráčka mi současného prvoligového týmu.
První zápas na nás Krčandy nasadily směs kadet a otřelých veteránek a zápas jak už obvykle býval byl velice vyrovnaný a vyhecovaný, zvlášť pro některé naše hráčky, protože na tribuně seděl reprezentační trenér kadetek Chýle.
Hned v první směně se zadák soupeřek dopustil jedné hrubky a my toho využíváme k vedení 2:0. Asi ve třetí směně se zase dopouštíme chyby v obraně my (nechycený a ještě podběhnutý luft Kristinou), ale soupeř naštěstí skóruje jen jedním bodem. Stav 2:1 v náš prospěch zůstává až do konce. Protože Dohazující nadhazovačka Bára (začínala Hanka) nepustila soupeřky k ničemu.
Perličkou bylo nastoupení naši zadačky Kaši v půlce poslední směny na rozloučení, protože si myslela, že vlastně my prohráváme.

ARROWS- Tempo 8:7
(P-Bělunková (Šuléřová), c- Heinrichová, 1B- Mikesková, 2B-Peichlová, 3B-Kolářová, SS-Kašajíková, OF- Bobáková, Zděblová(Langrová), Doležilová)
V dalším zápase nastupuje za nás na prkno Aneta Bělunková a vůbec se ji nedaří. Proto se rozhodujeme ke změně a ve 3 směně nastupuje naše jistota Bára. To už začíná zápas hořet protože prohráváme 4:1. Soupeř navíc přidává další 3 body a stav 7:1 neukazoval nic dobrého. Přichází 6 směna a jako už u nás bývá zvykem v posledních zápasech, stahujeme zlepšeným útokem na 7:4. V poslední směně dokončujeme dokonalý obrat a čtyřmi body otáčíme výsledek. Zaskočený soupeř se v dohrávce již na nic nezmohl a my vyhráváme další zápas. Šestý v řadě!!!!! 

Neděle
Po splněném plánu dvou vítězství jsme rozhodli, že v prvním nedělním zápase dostanou příležitost hráčky, které prozatím seděly většinu času na lavičce. 

ARROWS – Tempo 5:6
Na nadhoz nastupuje Mirka Šindlerová (C-Kolářová, 1B-Nováčková, 2B-Langrová, 3B-Pražáková, SS-Melicherčíková, OF- Záthurecká, Bělunková, Doležilová) a je poznat velká pauza způsobena nemocí a studiem. Po 4 pálkařkách ji střídá Míša Nováčková, ale i tak se soupeř ujímá v 1. směně vedení 3:1. Ve druhé sice snižujeme na 3:2. Ale stále se nejsme schopni prosadit v útoku. Míša vydržela do 4 směny a opět musíme sáhnout pro jistotu Báru, ale již za stavu 6:2. Ta zadržela tlak soupeřek v útoku. Přichází naše další střídání a posílení útoku a opět začínáme stahovat. Dlouhý odpal Hanky znamená snížení na 6:5 a přichází poslední směna. Opět drtíme soupeřky odpaly a obsazujeme všechny mety , ale už při dvou autech. Na pálku jde Veronika Melicherčíková a třetí nadhoz posílá daleko na „sedmičku“. Všichni už vidíme opět zdařilý obrat v utkání, ale soupeřova polařka zázračně míč chytá a je konec. 
Perličkou opět byla Kaša, která sice tvrdila, že má špatný den, ale při střídání na devítce (!!!) chytila neuvěřitelným způsobem luft.


Krč“B“ -ARROWS 2:3
(p-Bělunková, c-Kašajíková, 1B-Šuléřová (DEFO), 2B-Heinrichová, 3B-Mikesková, SS-Kolářová, OF-Bobáková, Zděblová, Reichlová)

Opět neuvěřitelný zápas z naší strany. Soupeř posílený o Míšu Kuchařovou, která pravidelně nastupuje v první lize a další veteránky na nás nejprve nasazuje velice pomalou, ale technickou nadhazovačka. Náš útok většinou končí ve vzduchu, což pro tak zkušené hráčky (Borecká, Čejková) není žádný problém. Ve Už v první směně se krčandy ujímají vedení 1:0 a ve třetí zvyšují na 2:0. V útoku nejsme schopni nic vymyslet. V páté směně soupeř střídá nadhoz a nastupuje Míša Kuchařová. Vypadá to velice bledě, ale my neuvěřitelným způsobem dostáváme soupeřky pod tlak a podaří se nám snížit na 2:1. V další směně pokračujeme v tlaku a veteránky Krče vrší jednu neuvěřitelnou chybu za druhou. Velmi potěšitelné bylo, že pod tlak dostala soupeřky třetí vlna pálkařek (7-9 v pořadí). Otáčíme výsledek na 3:2 a končíme utkání chycením zpožděné krádeže (stále ještě neuvěřitelně rychlé Borecké).

Co nám víkend dal a ukázal:

- zůstali jsme na vítězné vlně i přes prohraný zápas s Tempem
- opět se ukázala síla týmu, který dokáže otočit již skoro ztracený zápas
- vyhráváme vyrovnané zápasy, a posiluje nám to sebevědomí
- zlepšení dalších hráček v útoku i v obraně (Veronika, obě Lucky, Lenka (!!!)
- na nadhozu již nemusíme spoléhat jen na Báru a dokážeme ten náš „poklad“ šetřit 
- na hřišti působíme jako jeden tým, ale mimo hřiště už je to horší Upozorňuji, že pokud některá z Vás bude působit rozbroje v týmu i mimo hřiště, tak se sní dokáži rozloučit. Určitě víte, že jsme toho schopen  a je mi jedno, jestli je to zasloužilá hráčka, reprezentantka nebo ta která sedí na lavičce.

Máme před sebou poslední hrací víkend před prázdninami (18.6.-19.6.) opět nás čeká družstvo Krče „B“ a náš městský rival z OU. Doufám, že se uvidíme na treninku, abychom se na ně mohli pořádně připravit.

Na závěr chci poděkovat všem hráčkám, které doposud toho moc neodehrály, ale jsou velkou pomocí při zápasech. Díky za trpělivost a věřím, že vydržíte.
Johan