Klub - Aktuality

Půlka sezóny je za námi

Máme za sebou polovinu soutěže a jistě nenapíšu nic nečekaného, když budu konstatovat, že naše postavení v tabulce je velice překvapující. Do sezóny jsme vstupovali s tím, abychom se ve 2. ČSLŽ udrželi. Po odchodu některých hráček základní sestavy (Synková, Čubíková, Staňková, Morávková, Nováčková Mon.) se tým hodně omladil a proto jsem neměli žádné přehnané ambice. Předpoklad o velké vyrovnanosti všech týmu dokonale vyšel . Prozatímní 2. – 3. místo s 10 vítězstvími a 6 porážkami je velice povzbuzující. Co je ale ještě více povzbuzující je naše hra. Víkend od víkendu se zlepšuje. Není bez chyb a dokonalá, ale předvádíme soft na dobré úrovni a dokazujeme, že umíme porážet družstva, která jsou dlouhodobě na špici 2. ligy.
Naše klady a zápory jsem už několikrát hodnotil v hodnocení hracích víkendů, ale přesto si dovolím o nich něco napsat:

Máme 3 velmi dobré nadhazovačky (na 2.ligu), zatímco ostatní týmy jen jednu maximálně 2. Další 3 nadhazovačky jsou schopné něco nadhodit pokud mají svůj den. Pokud budou poctivě trénovat přijde doba, kdy budeme mít problém, koho postavit, aby dlouho nestál

Co se týče zadaček, bylo před sezónou řečeno, že se budou střídat Kaša a Jana Kolářová. Kaša ukázala, že je opravdu naše zadačská jednička. Je spolehlivá a dokáže s menšími výhradami řídit hru. Jana podává také velmi spolehlivé výkony bez velkých výkyvů jak u ní bývalo zvykem. Třetím zadákem vzadu je Lucka Heinrichová, která zatím nedostala moc příležitosti něco na tomto postu předvést, ale když nastoupila byla s ní velká spokojenost. A to máme ještě v záloze Veroniku Melicherčíkovou, která je podle mne stejně dobrá jako ostatní. Jen musí být více průbojná.

1. meta – Tam se střídají Bára, Hanka, Aneta, Luisa. Odvádějí velice spolehlivé výkony. Hlavně potěšující je návrat Báry zpět do hry ve vnitřním poli. Už to není jen nadhazovačka.
2. meta - post Jany Peichlové a Lucky Heinrichové. Obě předvádějí dobré výkony. Z počátku měla více příležitostí na tomto postu Jana, ale poslední víkend byla ve větší formě Lucka a na Tempu předváděla opravdu velmi dobré zákroky.
3. meta – Jana Kolářová, Aneta, Hanka – po neslaném nemastném začátku se všechny tři na tomto postu chytly a tento možná nejtěžší post zvládají velice dobře. Jana projevuje svou tvrdost i přes bolest dokáže bojovat, Aneta je platná zase svou chytrostí a Hanka svou jistotou 
SS - Aneta, Kaša, Jana Kolářová – tady je velkým překvapením hra Anety. Přes počáteční potíže 
se strachem z míče, se hodně zlepšila a je jistotou na tomto postu. Zbylé dvě hráčky odvádějí to co 
se od nich očekává. Minimální příležitost dostala na tomto postu ještě Veronika Melicherčíková a 
odvedla velice spolehlivý výkon.

Vnější polařky: 
Na začátku sezóny jsme vsadili na dvojici Lucka Škopcová a Kristina Zděblová. K nim zaskakují Jana Peichlová, Lucka Heinrichová, Táňa Bobáková i ostatní.
Tento tah nám vyšel. Kristina s Lucii předvedly několik skvělých zákroků. Velkým překvapení je pro trenéry hra Táni Bobákové. 

Náhradnice: 

Všem hráčkám, které nedostaly doposud dostatečnou příležitost patří můj dík. Není nic lehkého odsedět víkend na lavičce a na balon si šáhnout při rozcvičování nebo při rozhazování mezi směnama.
Pokud některé z nich dostaly šanci, tak odvedly to co se od nich očekávalo a nezklamaly. Jsou potřebnou součástí týmu a já jim touto cestou velice děkuji za jejich přístup.

Útok
Tady se nám vyplatila příprava přes zimu, kdy jsme vše vsadili hlavně na trening pálky a fyzičku.
Je vidět zlepšení u mnoha hráče. Velkou stálicí na pálce jsou Kaša a Jana Kolářová. Překvapením a to jistě i pro ni je pálka Báry. 

Na závěr bych chtěl ještě poznamenat, že máme za sebou teprve polovinu soutěže. Čeká nás dalších 16 zápasů a díky vyrovnanosti týmů může být během dvou hracích víkendů všechno jinak. Nemáme zatím nic jisté, ale sezóna je velice dobře rozehraná. 
Stále máme co zlepšovat jak v obraně ta v útoku.

JOHAN