Klub - Aktuality

Petr Čech mezi nejlepšími sportovci Moravskoslezského kraje za rok 2006

Moravskoslezský kraj jako již tradičně ocenil nejlepší sportovce našeho kraje za své výkony v roce 2006. Slavnostní předávání cen proběhlo v úterý 6. března v sálu Domu kultury města Ostravy. Pořadem provázel známý komentátor Petr Vichnar a k vidění byla velká řádka zvučných jmen ze světa sportu let nynějších i minulých, jako Jakub Janda, Alois Hadamczik, Jiří Raška, Vítězslav Mácha a spousta dalších.

V přehlídce široké škály sportů byl na této oslavě úspěchů zastoupen také ostravský baseball. Mezi 10 nejlepších sportovců MS kraje v kategorii sportovců do 19-ti let se dostal odchovanec klubu Arrows Ostrava PETR ČECH. Ceny za něj na podiu převzal jeho pyšný otec Sváťa Čech, poněvadž Petr Čech již nastoupil do své první celé profesionální sezóny v organizaci Cincinnati Red´s a už nabírá tréninkové dávky v jarním přípravném kempu na Floridě. 
Poct se však včera dočkali nejen aktivní sportovci. Moravskoslezský kraj má totiž také svou sportovní Síň slávy, do níž byl jako první slavnostně uveden olympijský vítěz, zápasník Vítězslav Mácha, který minulosti navštívil náš areál v Ostravě-Porubě, takže baseball a softball v Ostravě zná.
Po předávání cen proběhl honosný raut v přísálích Domu kultury, kde se zástupci klubu Arrows Ostrava, Radim Kepák, Petr Kubovčík a Jindřich Novák společně se Sváťou Čechem setkávali s řadou význačných osob MS kraje jak ze sportovních řad tak i politických špiček včele s hejtmanem MS Kraje Ing. Evženem Tošenovským. 
Věřme, že účast Petr Čecha mezi 10 nejlepšími sportovci MS kraje nebyla poslední a že se v budoucnu bude o úspěších ostravského baseball či softballu na takovýchto setkáních mluvit ještě více.
Foto RK
Sváťa Čech převzal cenu z rukou Táni Kocembové-Netoličkové