Klub - Aktuality

Cesta za Českým pohárem (Arrows Ostrava vs. Skokani Olomouc 11:1, ČBP 5.7.2007)

Čtvrtfinále proti Olomouci bylo z naší strany zahráno dobře. Věděli jsme, že na ně musíme jít agresivně, protože nás tenhle tým před několika týdny porazil 14-12… počkat, abych byl přesnější, porazili jsme se sami, a to tím, že jsme jim dali 14 met zdarma!

V Poháru druhou šanci nedostaneš. Buď se ti to podaří, nebo ne. Je to jednoduché.
Myslím si, že tohle vítězství pro nás, jako tým, bylo důležité, protože nám chyběli jak dva reprezentanti – Aleš Navrátil a Jakub Malík – tak Petr Kubovčík. Potřebovali jsme, aby z řady vystoupil někdo jiný a vedl tento tým.
„Vedení je činnost, ne pozice.“
Boris Bokaj vede tým nadhazovačů celý rok a odházel další skvělou hru. Útočil na strike zónu a nechal pracovat svou obranu. V útoku tým nejvíce pozdvihla pálka Martina Citoveckého. Byl velmi nažhavený a stáhl domů 8 bodů. Vzhledem k tomu, že týmu chyběli hráči, nadhazovači Ondřej Vašíček a Jan Řeháček vystoupili a hráli v pravém poli.
To, že máte na sobě stejné dresy, neznamená, že jste tým. Sílou týmu je každý jednotlivý člen… a sílou každého člena je tým.
A jak všichni začínají být ve svých rolích stálejší, stává se tenhle mladý tým velmi silným v rámci ČBA. Klíčem bude stálost.

AB/HVŠ