Klub - Aktuality

S brněnskými Mlži se Arrows rozešli smírně

dnes 12:05 BRNO/OSTRAVA 

Sobotní dvojzápas baseballové extraligy mezi MZLU a ostravskými Arrows skončil remízou. Domácí získali v závěru první duel, ve druhém utkání pak na hřišti jasně vládli Arrows. Brněnské MZLU je bezesporu největším překvapením letošní baseballové extraligy. Tým, který hrával léta ve spodní polovině tabulky, nyní okupuje druhé místo. Arrows však na Mlže umějí. V prvním letošním dvojzápase je dvakrát porazili, nyní v sobotu jim sebrali jedno vítězství. A nechybělo mnoho a Ostravané se mohli radovat v obou zápasech.

„Hodně mě mrzí prohra z prvního utkání, kdy jsme MZLU nakonec podlehli 5:6. Ještě po sedmi směnách jsme vedli o tři body. Pak šel ale na nadhazovačský kopec Honza Řeháček a v sobotu prostě neměl svůj den,“ posteskl si trenér nadhazovačů David Fiala. „V tom druhém zápase jsme pak MZLU nedali jakoukoli šanci. Úplně jsme je přejeli. Ukázali jsme, že máme lepší tým. O to více mrzí Řeháčkovo selhání,“ dodal ostravský trenér.

Právě díky brněnskému MZLU se zamotal boj o play-off, kde nyní spolu o čtyři volná místa soupeří pět celků. Arrows se zatím drží na čtvrté, poslední postupové příčce. Chtělo by to ale minimálně ještě o jeden stupínek pokročit. Čtvrtý flek znamená nastoupit v semifinále proti vládcům českého baseballu, brněnským Drakům, a to by byl zřejmě nepřekonatelný oříšek.

„My se ale teprve musíme do play-off dostat. Nemůžeme a nechceme teď řešit, z jaké pozice,“ upozorňuje Fiala. „A co nám v boji o play-off víkend napověděl? Nic. Rozejít se z MZLU smírně na zápasy není žádná tragedie. Na druhou stranu ani nemáme důvod oslavovat. Pokud ale budeme s podobně silnými celky pravidelně vítězit, semifinále by nám utéct nemělo,“ tvrdí Fiala.

Do konce základní části extraligy zbývá Ostravanům odehrát celkem devět zápasů. V nich se ale třikrát střetnou se suverénem soutěže, brněnskými Draky. Pokud tedy chtějí vážně uvažovat o play-off, neměli by v ostatních zápasech zaváhat.


Výsledky: MZLU Brno - Arrows Ostrava 6:5 a 3:13.

Lukáš Otipka
Moravskoslezsky Denik