Klub - Aktuality

Baseballisté Arrows Ostrava zvládli klíčové zápasy s Technikou Brno

S velkým přehledem zvládli baseballisté ostravských Arrows víkendový dvojzápas s Technikou Brno. Díky dvěma vítězstvím se velmi přiblížili postupu do play off. O semifinále extraligy by je teď mohlo připravit jen neskutečné selhání v posledních třech kolech základní části soutěže. Letošní ročník baseballové extraligy přináší velké napětí. Na rozdíl od minulých sezon bojuje o čtyři místa v play off pět celků. Jednu dobu to vypadalo, že Černý Petr by mohl zbýt právě na Arrows. Víkendovými dvěmi výhrami nad brněnskou Technikou však Ostravané toto nebezpečí zdá se zažehnali. Přitom právě Technika byla jediným týmem první poloviny základní části, který Arrows dvakrát porazil.

„Měli jsme z nich respekt. Známe jejich sílu. Věděli jsme o důležitosti těchto zápasů a o tom, že si nemůžeme dovolit zaváhat. Kluci ale ten tlak zvládli výborně,“ pochvaloval si trenér nadhazovačů Arrows David Fiala.

V prvním utkání zazářil nadhazovač domácích Boris Bokaj. Odházel celý zápas a dovolil soupeři jen dva doběhy. „Letos to už snad bylo potřetí, kdy jsem zvládl odházet celých devět směn. Ze začátku chvíli trvalo, než jsem se dostal do tempa. Postupem času to ale bylo lepší a lepší. Norma pro nadhazovače je takových 100 až 120 nadhozů. Dneska jsem se přiblížil 150 nadhozům a budu se z toho muset docela dlouho léčit,“ přiznal dvacetiletý český reprezentant.

„Před Borisem smekám. Ukázal jeden z nejlepších letošních výkonů. A to i přes těžké podmínky a velké vedro. V závěru zápasu se mu dokonce z únavy spustila krev z nosu. Ptal jsem se ho, jestli to zvládne, nebo jestli chce vystřídat. Ukázal velkou vůli a srdce a zůstal na kopci,“ sklonil se Fiala před výkonem mladého nadhazovače.

Druhý zápas probíhal v podobném poklidu a hned od startu nebylo pochyb, kdo zvítězí. Arrows si dokonale smlsli na možná nejlepším nadhazovači extraligy, na panamském reprezentantovi Altamiranovi. V posledních týdnech se Ostravané stali především na pálce postrachem soupeřů. Jen zřídka si nyní nepřipíší deset úspěšných doběhů. Přitom pálka byla dlouhé roky nejslabší disciplínou Arrows.

„Za vším podle mého stojí tvrdé tréninky kouče Bennetta. Něco takového jsem za celou svou kariéru v baseballu nezažil. Tony na trénincích dře z kluků kůži a oni to pak prodávají v zápasech. Velmi pozitivní změnou je, že nyní dokáže skvěle pálit každý. Už nemáme na pálce slabiny,“ usmívá se Fiala.

Další utkání čeká na Arrows už o příštím víkendu, kdy zajíždějí na hřiště silné Krče. Bude zajímavé sledovat, zda v Praze potvrdí pálkařskou formu. Arrows Ostrava – Technika Brno 10:6 a 9:4.

Moravskoslezský deník
Lukáš Otipka