Klub - Aktuality

Dramatický finálový zápas U9

V sobotu 4. 5. 2024 byl odehrán druhý turnaj kategorie U9 a přinesl dávku skvělého baseballu.

Rozpis zápasů je na dvě skupiny, v naší B skupině jsme se Skokany Olomouc a Cannibals Šumperk.

V prvním zápase nás prověřil tým Skokanů z Olomouce plný talentovaných hráčů, kteří se každým zápasem zlepšují. Náš útok si však nebere s nikým servítky a stahuje tvrdými odpaly v průběhu zápasu 12 bodů. V obraně se nám dařilo pochytat mnoho odpalů a dokázali jsme zahrát přesné outy. V tomto utkání jsme dokázali odpálit 17 hitů.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Canibals Šumperk. Tým ze Šumperka bojoval ze všech sil, byl to dobrý soupeř. Naše dobře mířené odpaly nám přináší další výhru 15:2. V tomto zápase jsme dokázali odpálit neuvěřitelných 22 hitů.

Třetí zápas byl semifinálový a soupeřem nám byli Snails Orlová. Tým plný kvalitních pálkařů, který nás  umí velmi často potrápit. Do hry jsme vstoupili s dobrou koncentrací, tvrdými a dalekými odpaly za následné podpory skvělé obrany jsme mířili za další výhrou, a to 10:2. V tomto zápase jsme odpálili 15 hitů.

O první místo jsme se utkali s Klasikem z Frýdku – Místku. Týmem, který má skvělé pálkaře, kteří umí odpálit velmi daleko.

Jako domácí začínáme v poli. V první směně jsme, hnáni vysokou motivací, útok Klasiku zastavili. Náš line-up nás následně svými odpaly dostal do vedení 5:0. Další dvě směny nás Klasik obstřeloval dalekými hity, kterými stahovali potřebné body a vyrovnáním scóre učinili konec zápasu dramatickým až infarktovým. Klasik nám nasázel mnoho bodů a ujal se s 11 body vedení. Jako domácí jsme šli na poslední pálku a zkoušeli dorovnat stav Frýdku. Náskok Klasiku se nám dařil pomalu stahovat, při dvou outech jsme s obsazenými metami potřebovali důležitý odpal. Odpal přišel velmi tvrdý, ale skvělá obrana Frýdku neselhala a ukončila

zápas chyceným míčem ze vzduchu. Tento zápas nakonec v infarktovém konci končí 9:11.

Odcházíme se vztyčenou hlavou, protože náš podaný výkon byl fenomenální až excelentní. Tyto zápasy nás posouvají dopředu a abychom se posunuli dál, je potřeba, abychom někdy prohráli. Jsem hrdý, že mohu být součástí tohoto týmu a vidím, jak tým mladých hráčů stoupá krůček po krůčku výše a výše. Týme – skvělá práce.

Velké díky patří trenérovi Michalu Gallovi, který nám přišel pomoct z vyšší kategorie, děkujeme za skvělou práci na metách a při vedení našeho týmu.  Dále děkujeme také trenérce Peti Gálové za výpomoc na první metě. Trenérka Lucka byla na tento turnaj řádně omluvená, byli jsme však v neustálém spojení a byla s námi i na dálku.

Před sebou máme ještě mnoho práce, ale pevně věřím, že směr je správný.

Děkuji všem za podporu a pomoc. Rodiče, příbuzní a fanoušci -  na tomto turnaji jste byli slyšet nejvíce, takové fanoušky potřebujeme! Děkujeme!

Za tým trenérů 

Johny