Klub - Aktuality

Den první...

Za velmi slunného počasí byly odehrány první zápasy ECW na hřištích Arrows Ostrava. Teplota se během dne na slunci pohybovala kolem 40 °C. Bylo odehráno celkem šest utkání z toho tři skončili rozdílem po 5. směně. A tak se z prvních jednoznačných vítězství mohly radovat týmy Trnavy, Eagles (SUI) a Skovde (SWE). Obdobně jednoznačně skončilo i utkání britských London Angels proti polskému Brzegu, které trvalo jen o směnu déle. Jediným napínavým utkáním pak byl zápas mezi dánskými Untied a francouzskými Les Comanches. Po plných sedmi směnách se z vítězství 5:2 radovaly United.

Po těchto zápasech bylo na programu dne oficiální zahájení turnaje. V 17:30 přivedly mladé naděje Arrows na hlavní softballové hřiště všechny účastníky turnaje. Nástupu byli přítomni také všichni rozhodčí a komisaři ESF, delegovaní pro tento turnaj. Oficiální řeč přednesl prezident klubu a předseda organizačního výboru Arrows Ostrava pan Martin Bohoněk. Poděkoval všem týmům, že vážili tak dlouhou cestu k nám do Ostravy a vyjádřil naději, že během nadcházejících 6 dní budeme svědky nezapomenutelných softaballových zážitků, krásných odpalů, zákroků, nadšení, radostí i vítězství. Poté turnaj oficiálně zahájil hlavní komisař pan Mike Jenning.

Posledním utkáním dne bylo ihned po slavnostním ceremoniálu střetnutí domácích Arrows s řeckými Ladonas. Děvčata do utkání nakročila rázně. Ubránila se prvnímu útoku Řekyň a hned v dohrávce směny připsala na své konto čtyři body. Naprosto obdobně proběhla také druhá směna. V té třetí sice Ladonas zaznamenaly jeden doběh, nicméně naše s chutí pálící a dobře běhající děvčata připsala do skóre dalších 8 bodů. Jelikož rozdíl výsledku činil 15 bodů, bylo utkání po třetí směně ukončeno rozdílem. Konečný výsledek je tedy 16:1 a je první cennou výhrou v naší skupině.

Přijďte se podívat v úterý, shlédnete tak druhý hrací den turnaje, ve kterém budou odehrány dozajista zajímavá utkání. Je pro vás připraveno občerstvení, díky restaurace Arrows, můžete si také zakoupit oblečení a doplňky značky Under Armour firmy Ultimate Sports. Věříme, že pro ty, kteří k nám do areálu nedorazí, bude, po technických problémech v italském centru, v provozu on-line přenos Play by Play.

  • Turnaj: Evropský Pohár Žen B (ECWB)