Utrápené vítězství st. kadetů v Orlové ( Orlová - Arrows 12:18 )

Ke svému třetímu útkání zajížděli starší kadeti opět na hřiště soupeře, a to do Orlové. Kluci si zřejmě představovali, že se tento soupeř porazí sám, a tak vypadala i předzápasová příprava a přístup k útkání vůbec.
I když začátek zápasu špatně nevypadal. Na pálce se hned jako 2. pálkař prosadil Ivo Děrkas a Michal Klos jej poslal pěkným homerunem přes střed hřiště domů, čímž jsme se ujali vedení 2:0. V obraně jsme zápas ovšem začali velmi špatně. Tři po sobě jdoucí chyby polařů, meta zdarma a další chyba, to byl opravdu začátek " snů ". A rázem byl také stav útkání po 1. směně 4:2 ve prospěch našeho soupeře.
Ve 2. směně jsme se my ani soupeř bodově neprosadili, když hru ovládli nadhazovači společně s obranami obou týmů.
Ve třetí směně jsme se v útoku prosadili hned třemi body po hitu Tomáše Selera a homerunu Robina Šlancara. Pak přišly nějaké chyby soupeřovy obrany, což znamenalo otočení výsledku před dohrávkou 3. směny na 5:4 pro nás. V obraně opět velmi jistě zaházel Kuba Horka, a tak se soupeř nedokázal prosadit.
V 4. směně se díky sérii hitů v podání T. Moroně, I. Děrkase, J.Horky a T. Selera podařilo obranu soupeře značně znervóznit a výsledkem bylo 5 bodů v této směně a výsledek 10:4 ve prospěch Arrows. Zdálo se, že kluci tento zápas již dovedou v klidu do vítězného konce. Ale.....
V dohrávce 4. směny vypadl z rytmu Kuba Horka na kopci a výsledkem byly 4 hozené mety zdarma a jeden trefený pálkař. Když k tomu přidám 2 hity soupeře a dvě hrubé chyby vnějších polařů, výsledkem bylo 7 bodů a rázem jsme o bod prohrávali.. A to vše stále při jednom autu. Za téhle situace jsme vyměnili nadhazovače a na kopec šel Michal Klos. Následující pálkař odpálil " luft " do vnitřního pole a zdálo se, že se útok domácích povede zastavit. Ale hned další pálkař se Michalovi do míčku pořádně opřel a byl z toho homerun a dvanáctý bod Orlové. Po 4. směnách tedy Orlová -Arrows 12:10!!!
V 5. směně ovšem došly síly i domácímu nadhazovači. Několik hitů, met zdarma a trefení pálkařů znamenalo 8 našich bodů a otočení výsledku na 18:12 v náš prospěch. A protože upynul časový limit pro tohle útkání, bylo jasné, že následující dohrávka je poslední. V ní už rozházený Michal žádné drama nedopustil a pěkným nadhozem nedal ve spolupráci s Adamem Vítkem na 3. metě šanci soupeři zápas zdramatizovat.
A jak tento zápas zhodnotit? I takové zápasy jsou, jen je potřeba si z nich vzít ponaučení. Žádný soupeř se sám neporazí a každý zápas začíná stavem 0:0. Nicméně je dobře, že kluci se v závěru nepoložili a i takový zápas dovedli do vítězného konce.
Už v neděli nás totiž čeká podstatně těžší soupeř, a to Cannibalové ze Šumperka. Přivítáme jej na domácím hřišti ve dvojútkání, když 1. zápas začíná již v 10:00 hodin.