Klub - Aktuality

OPEN maldších juniorek Kostelec nad Orlicí

Jen 12 hráček z toho tři v žákovském věku a jedna absolutně bez zápasových zkušeností odjely v pátek ráno na OPEN mladších juniorek do Kostelce s cílem vybojovat postup na Mistrovství ČR, které pořádáme u nás na Arrows v září. Aby toho nebylo málo kaučovat je jsem odjel já - část z nich jsem znal jen od vidění a hrát jsem viděl sotva polovinu kádru. Na open se sjelo 12 družstev z celé republiky, přesněji z Čech, z Moravy jsme byli jediní. OPEN tak budil dojem výjezdního turnaje pražské oblasti ke kterému se přidružila družstva z venkova a metropolitní ostraváci.

Našimi soupeři ve skupině byli: 
Ostrov - smetli jsme je 12:0, jednoznačné utkání, ale díky němu jsem alespoň poznal koho mám tu čest kaučovat.
Kotlářka Praha - mládež I. ligové Chemie - to už byl softbal a i nejlepší zápas, který jsme na openu odehráli. Začínali jsme na pálce a vstup nám vyšel skoro tradiční 3 x SO, náš útok trval nepostřehnutelně krátkou dobu (tak asi 200 sekund) což se nakonec ukázalo jako výhoda - dalo se na to rychle zapomenout. Po třes směnách bylo stav 0:0, ale stalo se něco co jsem u Arrows dlouho neviděl, zmizelo 12 hráček a objevil se jeden TÝM. Tým s tak silným odhodláním hrát, že výkon všech hráček šel o 100% nahoru. Po vynikajícím výkonu osy Aneta Bělunková - Lucka Heinrichová, podpoře bezchybného pole a dvou směnách na pálce jsme s kontrolou porazili loňského mistra republiky 4:1.
V sobotu ráno jsme bezradně přihlíželi jak nám hráčky průměrné Čechie Praha naložily 11 bodů. TÝM se našel a během jedné směny z toho bylo 6:11, bohužel jsme jim to nemohli dát sežrat celé, zastavil nás časový limit pro utkání. Prohra, hlavně bodový příděl, nám velmi komplikovala situaci.
Holky naštěstí více zajímá softball než rozvahy nad tabulkou a tak rozdílem 11:1 vyprovodili pořádající Kostelecké Klackařky a odpoledne si sebevědomě poradily i s velmi slušně hrajícím pražským Sabatem. Ve skupině jsme tedy měli 4 vítězství a jednu prohru. Další zápas v naší skupině, kde jednoznačný favorit prohrál s outsiderem nakonec vše vyřešil. Zaslouženě jsme zůstali 1. ve skupině a už měli jasné minimálně 3. místo a samozřejmě postup na MČR. 
Do boje o prvenství na openu vedle nás postoupily Krč a Joudrs. Oba týmy jsou absolutní špička v republikovém softballu napříč všemi věkovými kategoriemi. Arrows má vynikající Hanku, Anetu, Lucku a Kristýnu, oba pražské týmy mají takových to hráček dvakrát tolik ne-li víc. V obou zápasech se to projevilo a nemohlo tomu být jinak. Postupně jsme se v zápase dokázali na jejich úroveň dostat, ale pokaždé to stačilo jen na korekci výsledku. Zpočátku snad jednoznačně vypadající zápasy jsme prohráli s Krčí 5:8 a Joudrs 4:7. Podle mně jsou oba výsledky výborné a jsem pyšný na to co holky v Kostelci dokázaly.
Nejlepší naší hráčkou byla jednoznačně Aneta, pak výše jmenované. Velmi dobře zahrála a překvapila mně Táňa. Venda, Nikola, Lenka, Kača a trio malých holek Kajá, Denisa a Eliška pomohly týmu k třetímu místu. 
Všem vám moc přeju, aby jste na podzim dosáhly opět na některou z medailí a dík za softball, který jste hrály. Jste dobré a věřím, že budete ještě lepší.
Pavel