Klub - Aktuality

"Souboj titánů"

Uplynulý víkend jsme v našem areálu byli svědky exhibičního zápasu, ke kterému vyzvali hráči Arrows hokejisty HC Vítkovice Steel. Tým Arrows hrál ve složení Adam Vítek, Tomáš Moroň, Tomáš Míček, Adam Král, Vladimír Dluhoš, Martin Kučera, Jakub Kollár, Patrik Pail, Petr Syřena a Jakub Kaplan.
Za Vítkovice se představili Ctirad Ovčačík (catcher), Petr Kolouch, Adam Sedlák, Petr Strapáč, Jan Káňa, Tomáš Káňa, Ondrej Šedivý, Roman Szturc, Filip Šindelář, Jiří Burger, trenéři Mojmír Trličík a Zdeněk Moták. Z kuloárů jsme se dozvěděli, že vyzvaní borci nepodcenili přípravu, nakoupili pálky a jali se trénovat hru, která má s hokejem společný snad jen tvrdý povrch hrací plochy, jak se mohl přesvědčit Adam Sedlák, který nevyslyšel dobře míněnou radu a přes skromnou vrstvu oděvu ukázkově zaslajdoval na domácí metě. Z výkonů na hřišti bylo poznat, že se do toho Vítkovičtí kluci opravdu obuli s velkou vervou – na pálce šli zodpovědně do prvního nadhozu, balony létaly na všechny strany a bylo vidět hodně povedených odpalů.
Naši borci zpočátku své výkony korigovali, ale později se snažili vražedný náskok hokejistů dorovnat. To se jim, ale nepovedlo a konečné skóre 19:7 bylo docela překvapivé, i když ne nejdůležitější. Vždyť šlo hlavně o zábavu a tu si, jak všichni hráči, tak i fanoušci užili plnými doušky. Z prvotního "srandamače" se vyloupl vcelku zajímavý zápas.
V rámci tohoto zápasu byl také připraven doprovodný program pro děti, kde si mohly vyzkoušet hod na přesnost, rychlost (měřenou radarem) a do dálky, pálit ze stojanu a na nadhazovací stroj. Pro dospělé, pak byly připraveny dobroty na grilu v restauraci Arrows.
Závěrečná autogramiáda byla už jen třešničkou na dortu.
K celé akci lze jen dodat, že byla přes prvotní nepřízeň počasí velmi vydařená, spokojenost byla na všech stranách a do budoucna lze doufat, že nebyla poslední svého druhu. A kdo ví, třeba některý borec z ledu zběhne na antuku. :o)
Závěrem chci moc poděkovat hráčům a trenérům obou týmů a všem, kteří se podíleli na přípravě celé akce.

FOTO: PETR KOTALA / HC VÍTKOVICE STEEL

Fotky z akce jsou na těchto odkazech:
http://satan-nejvetsi.rajce.idnes.cz/FOTO_PETR_KOTALA_HC_VITKOVICE_STEEL

http://ovce22.rajce.idnes.cz/Exhibicni_utkani_HC_Vitkovice_vs_Arrows

Článek na webech HC Vítkovice Steel:
http://www.hc-vitkovice.cz/archiv/a-tym/skvele-baseballove-odpoledne-podtrhla-prekvapiva-vyhra.html