Klub - Aktuality

!!!ARROWS REPREZENTUJE!!!

O prázdninách proběhly vrcholné akce Národních týmů mládežnických kategorií  – Mistrovství Evropy. A k našemu velkému potěšení byli v reprezentačních výběrech značnou měrou zastoupeni  hráči a hráčky našeho klubu Arrows Ostrava!!!

ŽÁCI: ME BREST – BĚLORUSKO ( 2.MÍSTO )

Arrows Ostrava reprezentovala v této nejmladší kategorii trojice hráčů – JAKUB GREPL  ( OF, 1B, P ), MICHAL PROKEŠ ( P, 3B ) A DANIEL ČERNÝ ( OF, P ). Česká reprezentace v poklidu prošla základní skupinou, kde zvítězila postupně nad Polskem 14:0, Rumunskem 12:2 a Litvou trochu divoce 22:10.

repre_zaci_

 Obrovské drama připravili divákům v semifinále proti Ukrajině, ve kterém zvítězili po obrovském boji 7:6. Ve finálovém utkání pak podlehli v souboji, kde se miska vah překláněla z jedné strany na druhou Rusku 11:14 a získali tak stříbrné medaile.  Vůbec se neztratili naši hráči – Jakub Grepl byl velkou oporou vnějšího pole, nastoupil i na pozici první mety a nadhazovače. Kromě výtečné hry v poli se prezentoval vynikající pálkou ( pálkařský průměr BA 385 ). Michal Prokeš ukázal své umění na nadhazovacím kopci, když famózně odházel kompletní semifinále s Ukrajinou ( 7:6, ER 0, SO 6 ) a rovněž celý turnaj výborně pálil. Dan Černý, přestože je ročník 2000 a tudíž o rok mladší než ostatní se také vůbec neztratil, když dvě utkání jako „closer“ bez nejmenších problémů zavřel na nadhozu a v ostatních se ukázal jako velmi nadějný vnější polař i pálkař.

Hodnocení HC žáků ČR: http://www.baseball.cz/article.php?sid=1939

KADETI – ME TŘEBÍČ – ČR ( 2. MÍSTO )

Také v tomto reprezentačním týmu měl Arrows zastoupení, a to trojicí hráčů TOMÁŠ ONDRA ( P, 2B ), ONDŘEJ SATORIA ( OF, P ) A DOMINIK REICH ( C, 3B ) a asistentem trenéra D. Krejčiříka.  Český tým nejprve v základní skupině hladce porazil Rakousko 17:2, potom v poměrně dramatickém utkání s Ruskem, které rozhodovalo o postupu do semifinále 7:4 a podlehl v nepovedeném utkání Itálii 6:14. V semifinále pak přichystal všem fanouškům baseballový bonbónek. Proti velmi silnému Německu, které porazilo v základní skupině doposud kralující Holandsko, zvítězili v neuvěřitelném dramatu ve druhém extrainningu ( tie breaku ) 8:7. Ve skvělém dramatickém finále proti Itálii pak český tým dlouho držel naději na zlato, ale nakonec podlehl nejtěsnějším rozdílem 8:9. Na tomto úspěšném vystoupení měli opět výrazný poddíl hráči Arrows. 

repre_kadeti_juniori

T. Ondra byl jedním z naprostých lídrů týmu, hrál spolehlivě na druhé metě a vynikal výbornou pálkou ( BA 368, 3x dvoumet. odpal, 2x třímetový, 12 RBI!!! ). Skvělé představení předvedl jako nadhazovač v semifinále proti Německu, kde po sedmi odházených směnách měl statistiku ER 0 ( umožněné body nadhazovačem ) a 7 strikeoutů.  Vynikající formu na pálce si přivezl na ME Ondra Satoria, který byl nejúspěšnějším pálkařem českého týmu s pálkařským průměrem BA 529!!! Kromě toho si „dirigoval“ obranu jako vnější střední pole a nastoupil i na postu nadhazovače. Dominik Reich nastupoval zpočátku na pozici třetí mety, to nejlepší si ale nechal na semifinále a finále ME, kde nastoupil na pozici zadáka a podal skvělý výkon ( dokonce si připsal „skalp“ v podobě chycené krádeže druhé mety na jednoho z nejrychlejších Italů).

Hodnocení HC kadetů ČR: http://www.baseball.cz/article.php?sid=2010

Semifinále proti Německu ( sestřih ): http://www.youtube.com/baseballtrebic#p/u/15/Lkl08No1doc 

Sestřih ME v ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10153044498-baseball/31129737068-me-kadetu-v-baseballu/

JUNIOŘI – ME GIJON – ŠPANĚLSKO ( 2. MÍSTO )

I zde hráli velmi podstatnou roli hráči Arrows Ostrava. Na tomto ME náš klub reprezentovali: MARKO VYKOUKAL  ( P, 1B, OF ), MICHAEL VYKOUKAL ( C ) A TOMÁŠ JUNĚC ( OF, P ).  Velkou smůlu měl MICHAL  JANKO, který se zranil při posledním soustředění před ME a tak o něj nešťastně přišel. Český tým se po úvodní studené sprše a porážce od Holandska 0:10 rychle otřepal a zvítězil nad Litvou 7:2. Následovala těsná porážka od domácích Španělů 6:8 a velmi důležité vítězství v závěrečném utkání základní skupiny nad Francií 12:2. Ve vzniklém „kolečku“ týmů obsadila Česká reprezentace 2. místo a postoupila do semifinále. V něm naši borci nedali šanci Němcům a zvítězili 8:3. Ve finále pak dlouho drželi krok s vysoce favorizovanými Holanďany, nicméně nakonec odešli poraženi v poměru 4:10 a získali skvělé stříbrné medaile. Z hráčů Arrows hráli prim bratři Vykoukalové. Marko Vykoukal byl dle slov hlavního trenéra Endyho Berglunda nejužitečnějším hráčem týmu. Tomu také odpovídají statistiky. Na kopci odházel za ME 16 směn!!!, připsal si 20 strikeoutů. Skvělý výkon podal zejména proti Francii, kde se rozhodovalo o postupu do semifinále. Také jeho pálkařský průměr BA 545 vzbuzuje veliký respekt. Michael Vykoukal podával vynikající výkony na postu zadáka, kde si připsal 6 chycených krádeží!!! Také na pálce byl pro soupeře velkou hrozbou, dle slov Endyho Berglunda měl z Českého týmu společně s Richardem Sázavským nejkvalitnější starty na pálce. Tomáše Juněce bohužel ve výkonu na ME zabrzdilo zranění ruky.

Hodnocení HC juniorů ČR: http://www.baseball.cz/article.php?sid=1998

Jak je vidět, v našem týmu Arrows Ostrava je stále práce s mládeží na vysoké úrovni. Ve všech kategoriích reprezentačních týmů máme početné zastoupení a nejen to, naši hráči patří k výrazným oporám těchto týmů.  Všem reprezentantům gratuluji k vynikajícím výsledkům a výkonům a přeji, aby mládežnické reprezentace nebyly jejich „konečnou“stanicí a cílem, ale aby šli ve šlápějích takových HRÁČŮ, jako jsou Kuba Malík, Aleš Navrátil, Boris Bokaj, Petr Čech nebo Honza Řeháček, kteří patří k oporám seniorské reprezentace, případně k oporám předních evropských klubů.