Klub - Aktuality

Kadetky na halové Krčandě třetí

Náš druhý turnaj letošní sezóny byla halová Krčanda v Praze. Jednalo se opět o T-ball, takže hlavně o běhání po metách a o to, jak tvrdými ranami nacházet mezery v obraně soupeře.

Turnaj se pro nás vyvíjel hned od počátku výborně. První tři soupeře přejíždíme bez větších problémů (Arr - Eagles Green 33:13, Arr - SaBaT 35:11, Arr - Eagles Green Roller 21:8). V posledním zápase skupiny však narážíme na JOUDRS Praha a pražandy se do našich holek pustily zhurta. Celý zápas vedou a my odcházíme poraženi 11:16. Ve skupině obsazujeme 2. místo a čeká nás semifinále.

Tento zápas proti mladším kadetům Eagles (Překvapení turnaje) měl obrovskou atmosféru. Dokonale se probudilo i obecenstvo a mohutně fandilo oběma stranám. Kluky tentokrát zaskakujeme my aktivní hrou a neustále udržujeme vedení. Poslední směna nám ale nevychází pálkařsky a dovolujem soupeři srovnat a vynutit si prodloužení. Eagles mají dohrávku a v té bohužel prohráváme 21:22. Odehráli jsme však výborné utkání,  po kterém nám trenéři Eagles vysekli poklonu.

Poslední naše vystoupení byl zápas o třetí místo - skládáme reparát opět s JOUDRS Praha. Vyhráli jsme los a jsme domácí - to, jak se vzápětí ukáže, asi rozhodlo.  Celou dobu taháme za kratší konec, ale máme dohrávku. Otáčíme skóre, vítězíme 22:14 a tím obsazujeme na turnaji 3. místo.

Závěrem: na turnaji jsme měli plno pěkných akcí a odpalů, ale i slabší a hluché místa, kdy se nám hra nedařila. To vše ovšem k halovému softballu patří a my věříme, že si na venkovních hřištích povedeme ještě lépe.

Bronzové medailistky: Aďa Fialová, Terka Gottvaldová, Hanka Horáková, Natka Koubková, Káča Lenártová, Vendy Palkovičová, Alex Slaná, Klára Sládečková, Bára Štůsková, Vendy Šimečková, Sába Vítková.

Závěrečné pořadí:

1. Překvapení turnaje
  2. Eagles Praha White
  3. Arrows Ostrava
  4. Joudrs Orange
  5. Storms Řepy
  6. Eagles Praha Green
  7. Green Roller
  8. Joudrs Royal
  9. SaBaT Praha 
  10.

Třebíč Nuclears

Zapsal: Luboš David

  • Tým: Softball U16