Coachpitch U9

Arrows U9 v Olomouci překvapila sama sebe svým výkonem

První zápas jsme odehráli proti Klasikům z Frýdku – Místku. Náš rival, s kterým jsme bojovali v minulé sezoně o prvenství v lize, přijel s našlapanou sestavou, a tak jsme věděli, že to dnes nebude vůbec lehký první zápas. Před tímto zápasem komunikujeme s týmem a dodáváme jim sílu a sebedůvěru. Nabádáme tým k tomu, aby si věřili, je potřeba zápas hrát s čistou myslí a myslet pozitivně.

Správně nastavený tým nastupuje do prvního zápasu jako domácí a jdeme tedy první do pole. Již od první chvíle šlo vidět, že chce Klasik stejně vyhrát tento zápas jako my, a proto do odpalů dávají vše co mají. Naše odvaha zaskočila soupeře a zastavili jsme jejich tlak perfektní obranou a skvělými zákroky. Musím vyzdvihnout zákrok Štěpána Horáčka, který zastavil silný odpal na 1. metu naučeným chytáním z tréninků, tzv. backhand short hop catch. Na pálce se nám daří, umíme kontaktovat balon a trefujeme jej silně a přesně do mezer, jsme schopni obsazovat mety. Začátek zápasu je nesmírně vyrovnaný, oba týmy si nedají nic zadarmo.

Do poslední směny Klasik přidává potřebné body a jdeme do dohrávky poslední směny s výsledkem 3:5 pro Klasik. Svoláváme si tým a povzbuzujeme celý tým. Týmový duch se semkl a skvělými odpaly celého mančaftu se přelívá zápas na naši stranu. Z prvního zápasu odcházíme po dramatické koncovce s výhrou 6:5. 

Do druhého zápasu jdeme poměřit síly se Skokany z Olomouce.
Vyčerpávající první zápas poznamenal naši koncentraci, nesoustředíme se na zápas a neodvádíme tak kvalitní práci jako v prvním zápase. V jedné chvíli se však tým kousnul a i štěstí stálo při nás,  vyhráváme tedy i druhý zápas 6:5.

Třetí zápas porovnáme síly s Hitem z Opavy.
S tímto soupeřem jsme již letos v zimní lize poměřili síly, kdy nás jednoznačně převálcoval z důvodu, že tým je složen ze starších hráčů a my jsme se toho zalekli. Do dnešního zápasu jsme týmu nepřipomínali minulý souboj, ale spíše jsme hráče motivovali ke stejně strategii jako v prvním zápase - držet hlavy vzhůru a těšit se ze hry. Udržet pozitivní myšlení bude v tomto zápase důležité !!!

Během zápasu držíme s Hitem krok, zápas je vyrovnaný, dokonce se povzbuzujeme a máme zápas dobře rozehraný. Nepodařilo se nám pár situací, a i přesto, že jsme ke konci zápasu vyhrávali, dostali jsme se psychicky dolů a soupeř byl na koni. Svoláváme tým a ptáme se proč jsme se dostali psychicky dolů, když vyhráváme? My máme být teď ti, kteří mají mít výhodu v zápase, ale opak byl pravdou. V poslední směně dohrávky domácí tým Opavy dotahuje skóre na remízu 8:8. Máme dva outy a jsme jeden out od skvělého výsledku, ale psychika nám nebyla nakloněna, děláme chyby a pouštíme Opavu udělat bod. Prohráváme tento zápas těsně 9:10 Po zápase soupeř přichází s tím, že se výsledek otáčí v náš prospěch opět z důvodu staršího týmu Opavy. ( 10-11let )

Do posledního zápasu jdeme poměřit síly se Snails Orlová. Je těžké najít způsob, jak motivovat naše hráče po prohře s Opavou, ale celkem se nám to povedlo. S dobře motivovanými hráči jdeme do zápasu a děláme skvěle vše co nám přijde pod ruce - pálíme, chytáme v poli a děláme outy. V tomto zápase se nám povedlo mnoho skvělých momentů a zaslouženě vyhráváme 12:3.

Po tomto zápase svoláváme celý tým a probíráme dnešní předvedený výkon. Hráči si sedají s očekáváním, co jim trenéři řeknou.

Promlouváme k týmu se slovy: Na tomto ligovém turnaji jste předvedli prozatím nejlepší výkon. Jsem hrdý na celý tým, že je schopen postavit se silnějším soupeřům a hrát s nimi vyrovnané zápasy. Tyto zápasy nás posunou dále a budeme tak silnějšími. Jsem hrdý na to, že tým fungoval jako jedno tělo a dělal co bylo potřeba v poli i na pálce. Na pálce to byly opravdu skvělé odpaly - tvrdé a umístěné do zadního pole. Pálili i nováčci pro které to byl první ligový turnaj. Děkuji za to, že mohu být součástí této kategorie U7,U8, U9. 

Dnešní den nám ukázal, že jsme schopni hrát kvalitní a těžké rozehry, na pálce jsme se zvedli o mnoho procent nahoru. Musím vyzdvihnout hru Štěpána Horáčka, kterému se podařil běžecký homerun, backhand short hop catch, zahrání triple – play ( i když byl již odehraný 1 out ), Chválím taky Mikiho Galla za předvedenou hru, plno chycených luftů, Elišku Schwarzovou za silné odpaly do zadního pole a za odehraný out na třetí metě, Mikolu Dashutina za jeho první start v ligovém turnaji a přínosem pro tým, že se dokázal trefovat na pálce do nadhozů, Teodora Pikharta za zlepšení na pálce, Ted se stal platným hráčem týmu. Chtěl bych taky poděkovat za přínos do hry Tobiášovi Kabatovi, Elišce Bučkové, Elišce Ščerbové, Filipu Staňkovi, Nele Horákové, Damianovi Boniattimu, Egonovi Rytířovi, bez Vás by tento turnaj nedopadl tak skvěle.

Na fotce hráči zleva horní řada:
Eliška Bučková, Mikola Dashutin, Filip Staněk, Theodor Pikhart, Eliška Ščerbová, Eliška Schwarzová, Tobiáš Kabata, Nela Horáková, Štěpán Horáček

Na fotce hráči zleva spodní řada:
Egon Rytíř, Mikuláš Gallo, Damián Boniatti

Za trenérský tým

Johny

  • Tým: Coachpitch U9