Coachpitch U9

Ostravský turnaj U9

Jak název napovídá v sobotu jsme s kategorií U9 hostili všechny kluby naší soutěže na domácí půdě. Připravovali jsme hřiště, lepili jsme mety, měřili jsme vzdálenosti, stavěli screen, dělali jsme vše, abychom začali na čas.

První zápas jsme začali proti Klasiku z Frýdku, kde mi přišlo, že se setkala parta náhodných hráčů, kteří se neznají. Nastoupili jsme bez chutě, bez energie, prostě bez všeho, co potřebujete ke hře. Scházelo nám celé puzzle k tomu, abychom mohli stavět. Vůbec jsme nebyli připraveni na první zápas. Klasik nás řezal ve všech směrech, drtil nás na pálce, v poli nám chytali velký počet odpalů a neuměli jsme odpovídat na jejich silný útok. Bohužel nás Frýdek rozdrtil vysokým rozdílem 1:12

Po prvním zápase si sedáme s hráči a zaznívá toho mnoho, ale hlavně co chceme po hráčích je to, aby se na chvíli zamysleli, proč jsme prohráli a aby se zamysleli co udělat lépe než v tom prvním zápase.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Snails Orlová. Zde jde vidět, že naši hráči opravdu přemýšleli o tom, co se stalo a jak to změnit, protože hra byla úplně jiná. Pálili jsme silně, hráli jsme přesně v poli, přesně ta hra, kterou se učíme na tréninku. Tvrdé odpaly a skvělá hra v poli nám vynáší první výhru v tento den – 15:0. Chválím celý tým za slušně odvedený výkon, který byl na vysoké úrovni.

Třetí zápas jsme hráli proti Skokanům z Olomouce, kde jsme věděli, jak se má hrát, jak umíme hrát, ale bohužel náš nástup byl zase trošku ospalý. Po první směně, která nevypadala dobře, jsme si svolali hráče a řekli jim, že ta hra se musí změnit a taky, že jo. Hra se opravdu změnila, začali jsme do toho zase pořádně řezat, hráli jsme perfektní hru. Nechali jsme hráče vybrat si vlastní posty, aby se naučili hrát i na jiných pozicích než jsou zvyklí. A zde se po každé směně každý musel dostat na jinou pozici než předtím. Hra proti Skokanům se mi líbila a vyhráváme výsledkem 12:3 

Poslední zápas, který měl zpoždění více než 1,5 hod od rozpisu, jsme už značně unavení a nekoncentrovaní. Věděli jsme, že nemůžeme mít tak velké nároky na své svěřence jako na začátku dne. I přesto jsme chtěli, abychom dobře pálili a nenechali se zastrašit soupeřem z Opavy. První směnu nám na pálce soupeř vystřelil 5 bodů, soupeři jsme dokázali odpovědět ve stejné směně stejným počtem bodů. Na začátku zápasu 5:5. Náš dech starším hráčům z Opavy už nestačí a Hit nabírá body větším tempem než my. Konečné skóre zápasu je 5:12.

V tomto zápase jsem na své hráče hrdý za to, že se opět nebáli postavit staršímu týmu, ale dokázali jsme i přes těžký den bojovat. Jednou to vyjde! 

Byl to náročný den plný pěkných momentů, pěkných odpalů, skvělých catchů v poli  – Eliška Schwarzová – diving catch neboli chytnutí balonu ve skluzu, Eliška Ščerbová za skvělé zaběhnutí Mikiho, kterému prošel těžký míč, Eliška jej chytla dokázala zahrát ještě důležitý out. Na pálce to střílelo všem, nebyl nikdo, kdo by se nedostal na metu.

Máme před  sebou ještě jeden důležitý turnaj U9, který se bude konat ve Frýdku – Místku, pokud chceme uvažovat nad výhrou celé soutěže zimní ligy, musíme zabrat ještě více a chtít výhru ještě více než doteď.

Máme na to!!!

Johny

  • Tým: Coachpitch U9