Baseball Muži

Arrows mezi sportovci dvacetiletí Moravskoslezského kraje

Obrovská pocta pro Klub Arrows, který byl v baseballu vyhlášen jako Kolektiv dvacetiletí. Je to obrovská čest být mezi takovými týmy jako jsou Extraligoví hokejisty HC Třinec, fotbalisty FC Baník, Házenkáři HK Baník Karviná, basketball, basketbaklu BK Opava a florballisty Tempish Vítkovice, říká Radim Kepák Prezident Klubu. 

Titul Sportovec roku Moravskoslezského kraje i letos putuje na led. Prestižní ocenění získal rodák z Frýdku-Místku Ondřej Palát, v současnosti nejúspěšnější český hráč v zámořské NHL. Do Síně slávy byl uveden bývalý český hokejový trenér a československý hokejový útočník Vladimír Vůjtek. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také sportovci a sportovní kluby posledního dvacetiletí a Arrows byli při tom.

 „Náš region se může pyšnit spoustou jmen, která ve sportovním světě něco znamenají. Koneckonců to dokazují seznamy sportovců a sportovních klubů posledního dvacetiletí, které jsme v letošní anketě také ocenili a vyzdvihli jejich sportovní výkony. Baroš, Ujfaluši, Kvitová, Kubina, Ogrodníková, Moravec … Jsem rád, že jsme to mohli udělat na slavnostním galavečeru v Gongu v Dolních Vítkovicích. Loni to kvůli koronaviru nebylo možné. Celý loňský rok i část toho letošního byly kvůli koronavirové pandemii těžké pro všechny, pro sportovce dvojnásob. Ale opět se ukázalo, že sportovní svět má obrovskou sílu a umí překonávat překážky. Sportovci našli způsob, jak se dostat do formy, udržet si ji a vyhrávat závody a turnaje. Za skvělou reprezentaci kraje jim patří velký dík,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který měl nad slavnostním oceňováním i letos záštitu.

Moravskoslezský kraj společně s partnery Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje každoročně vyhodnocuje a oceňuje nejúspěšnější sportovce, kteří dosáhli vynikajícího nebo mimořádného sportovního výkonu nebo se o něj zasloužili v jednotlivých vyhlašovaných kategoriích a další významné a mimořádné sportovní aktivity spojené s šířením dobrého jména kraje. Letos se uskutečnil už 19. ročník ankety Sportovec Moravskoslezského kraje, tentokrát s podtitulem Sportovec dvacetiletí. Slavnostní ceremoniál se tradičně uskutečnil v Multifunkční aule GONG v Dolních Vítkovicích.

„Akce Sportovec roku, která měla letos podtitul Sportovec dvacetiletí, je velkým sportovním svátkem v našem kraji. Jejím smyslem není pouze upozornit na výjimečné osobnosti či týmy. Chceme také k aktivnímu pohybu motivovat děti i dospělé. Jednou z kategorií je i Síň slávy moravskoslezského sportu. Letos se do společnosti Ivana Lendla, Jiřího Rašky, manželů Zátopkových, Vernera Ličky nebo Taťány Netoličkové připojil i bývalý český hokejový trenér a československý hokejový útočník Vladimír Vůjtek. Věřím, že i po vzoru těchto sportovních legend a sportovních ikon posledního dvacetiletí se mladí lidé naučí v běžném životě nejen vyhrávat, ale i zvládat prohry a jít dál. A že je k tomu bude motivovat obrovská vůle a vytrvalost, se kterou do všech závodů jdou ocenění sportovci,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Kapitán Arrows dlouholetý hráč Jakub Malík, společně s Borisem Bokajem a Pavlem Burkovičem převzali cenu na pódiu Gongu z rukou ředitele úřadu MSK.

Je to veliká pocta pro celou organizaci Klubu Arrows a jsme hrdi, že jsme byli s Borisem její součástí…řekl kapitán Arrows Jakub Malík.

Výsledky 19. ročníku ankety Sportovec Moravskoslezského kraje - SPORTOVEC DVACETILETÍ

Za rok 2020

  • Cena hejtmana - Sportovec roku: hokejista Ondřej Palát
  • Síň slávy: hokejista Vladimír Vůjtek

Za období 2000 - 2020

Jednotlivci

Milan Baroš

Fotbal

Jakub Holuša

Atletika

Marek Jankulovski

Fotbal

Jaroslav Bába

Atletika

Tomáš Ujfaluši

Fotbal

Pavel Maslák

Atletika

Tomáš Galásek

Fotbal

Denisa Rosolová

Atletika

Tomáš Vaclík

Fotbal

Martin Galia

Házená

René Bolf

Fotbal

Jan Veselý

Basketbal

David Moravec

Hokej

Karel Loprais

Motosport

Pavel Kubina

Hokej

Libor Podmol

Motosport

Václav Varaďa

Hokej

Adam Lacko

Motosport

Ondřej Palát

Hokej

Libor Uher

Horolezectví

Filip Kuba

Hokej

Barbora Závadová

Plavání

Marek Malík

Hokej

Barbora Hermanová

Volejbal

Rostislav Olesz

Hokej

Martin Tenk

Střelba

David Pastrňák

Hokej

Petr Korbel

Stolní tenis

Petra Kvitová

Tenis

Jakub Janda

Lyžování

Radek Štěpánek

Tenis

Kamil Mruzek

Kajak

Nikola Ogrodníková

Atletika

 

 

Družstva dvacetiletí

FC Baník Ostrava

Fotbal

HC Třinec

Hokej

1. SC Tempish Vítkovice muži

Florbal

1. SC Tempish Vítkovice ženy

Florbal

HC Baník Karviná

Házená

Arrows Ostrava

Baseball

BK Opava

Basketball

VK Ostrava

Volejbal

Handicapovaní sportovci dvacetiletí

Radim Běleš

disk a kuželka

Ivan Karabec

stolní tenis

Markéra Sidková

lukostřelba

Sportovní stavby dvacetiletí

WERK ARÉNA TŘINEC

VÍTKOVICE ARÉNA (Městský stadion, Ostravar Aréna, Multifunkční hala, Atletická hala, Areál Bazaly)

Městský stadion Karviná

Sportovní akce dvacetiletí

Zlatá tretra

MS v hokeji (MS 2004 a 2015, MS juniorů 2020, MS Parahockey 2019)

 

  • Tým: Baseball Muži