Klub - Aktuality

KADETI NA TURNAJI V ITÁLII STŘÍBRNÍ !!!

O uplynulém prodlouženém víkendu se naši kadeti zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje v italském Ronchi dei Legionari. Naše početná výprava čítající 27 účastníků ( hráči, rodiče, trenéři, sourozenci ) se do Ronchi dopravila již ve čtvrtek a po regeneraci u moře jsme netrpělivě čekali na první zápas.

V prvním utkání jsme se postavili proti silnému týmu Rangers Redipuglia. Na kopci se představili oba dva naši reprezentační nadhazovači Tomáš Ondra ( 4 směny ) a a Ondřej Satoria ( jedna směna ). Oba dva podali vynikající výkon a velmi fyzicky silné a "švihavé" pálkaře Redipuglie společně s naprosto bezchybně fungující obranou nepouštěli do žádného většího tlaku. Také nám chvíli trvalo, než jsme se srovnali s italským nadhazovačem a dokázali dostat obranu soupeře pod tlak. To se podařilo ve třetí směně, kdy jsme dokázali 3x skórovat a uklidnit se. V další směně jsme přidali další body a v poslední již na střídajícího nadhazovače upravili na konečný stav 12:2 ( nutno říct, že výsledky jsou zkresleny skutečností, že zápas se vždy dohrával i za rozhodnutého stavu, tudíž tým, který již prohrál, většinou šetřil nadhoz a do pole postavil náhradníky ... proto ty vyšší výsledky ).

Ve druhém vystoupení na turnaji jsme se potkali s týmem BSC Rovigo. Na kopec jsme vyslali tentokrát startéra Matěje Bělunka a closera Davida Číže. Matěj od začátku dával soupeři jasně najevo své sebevědomí a předkládal obraně ( tentokrát 1 chyba v utkání ) auty jako na "běžícím pásu". Ta je s radostí přijala a výsledek byl, že soupeř nedokázal ani jednou v zápase skórovat ( stejně si na nadhozu počínal i David Číž ). Soupeř proti nám nasadil poměrně velmi rychlý nadhoz, který nám v první směně nic moc nepovolil. Ve druhé se ale kluci na něj načasovali a jeho rychlé fasty vraceli dvojnásobnou rychlostí. Rozhodující náskok jsme si vytvořili ve třetí a čtvrté směně, kdy jsme smrští hitů dosáhli na 6. resp. 5 bodů a utkání v pohodě dotáhli do vítězného konce.

Po zápasech v obrovském horku jsme se zajeli zaslouženě ochladit na nedalekou pláž do moře, pak následovala dobrá večeře ( pasta ) a my již mohli přemýšlet nad dalším programem.

V sobotu jsme měli v rozpise jen jeden zápas proti San Marinu v 15:00 hodin. Pořadatelé pro nás připravili velmi zajímavou prohlídku památníku první světové války stávající z prohlídky samotného bojiště ( zákopy, "nemocnice" přímo na frontě apod. ), dále pak z prohlídky muzea zbraní, střeliva, min, granátů, ale také zdravotnického a dalšího materiálu a také prohlídy obrovského italského památníku - ten uchvátil asi všechny přítomné - a také menšího rakouského památníku obětí první světové války. 

Pak nás již čekal samotný zápas proti San Marinu. Byl to jednoznačně nejslabší soupeř na turnaji a zápas velmi jednoduchý, který si kluci zpestřili mnoha sázkami a "tresty" za nesplněné, zejména útočné signály. Výborné výkony podali oba dva nadhazovači David Číž a Jakub Kubica.

Závěr dne patřil opět zaslouženému odpočinku a regeneraci v moři ( v Itálii bylo přes den 36 stupňů ve stínu ).

Závěrečný den turnaje jsme odstartovali utkáním s Mondovi a bylo jasné, že vítěz tohoto zápasu postoupí do finále turnaje. Proti velmi silnému soupeři s kvalitním nadhazovačem jsme měli poměrně značné problémy se prosadit. Soupeř se také hned v první směně ujal vedení 1:0 a na nás padla malinko nervozita. Nám se podařilo vyrovnat díky dvěma metám zdarma a správně provedené předčasné krídeži při obsazené první a třetí metě. Naprosto vyrovnaný zápas pokračoval, na kopci podával výborný výkon David Číž a obrany byly lepší než útoky obou týmů. Zápas nakonec rozhodla jediná směna. Soupeř udělal chybu v poli a jeho chvilkové rozhození a nekoncentrovanost jsme přetavili v pět bodů. Utkání jsme nakonec zvítězili v poměru 6:2 a mohli se těšit na finále.

V něm jsme se utkali s obrovsky silným domácím týmem New Black Panthers. Již před ním přišlo zajímavé rozhodnutí domácích ( asi při pohledu na naše elitní nadhazovače ), že jeden nadhazovač může ve finále odházet maximálně dvě směny!!! Ovšem to byl jen začátek ....

Samotné utkání v neuvěřitelné atmosféře zaplněných tribun přineslo špičkový baseball dvou velmi kvalitních týmů. Domácí se ujali vedení díky třem neuvěřitelně šťastným hitů v poměru 3:0. Naši bojovníci se ale nehodlali s tímto smířit a snížili na 1:3, když další body "zatrhla" spojka domácího týmu neskutečným zákrokem ve skoku, ze kterého byla double play. Pak dominovali na obou stranách nadhazovači a obrany a skóre se neměnilo. Změna přišla až po dvou nádherných hitech domácích, které znamenaly navýšení jejich náskoku na 5:1. Nám skórovat nepovolily dva velmi špatné výroky rozhodčího. Nejprve na třetí a následně první metě ( naši hráči byli safe cca o půl metru, ale rozhodčí byli neoblomní i přes již nespokojeně bučící publikum ). To ale naše kluky ještě více vyhecovalo. V hektické atmosféře jsme v dohrávce udrželi Panthery mimo dosah bodu a sami díky hitům Toma Ondry, Ondry Satorii, Filipa Matějky a Marka Chlupa 3x skórovali a upravili stav na 4:5 pro domácí. V dohrávce jsme opět domácím nic nepovolili a šli odhodlaně do závěrečné směny. V ní se prosadil hitem na celém turnaji skvěle hrající Matěj Bělunek a na hitovou útočnou úlivkou s následující chybou obrany jej pro vyrovnávací bod poslal Dominik Reich. Ten následně kradl druhou metu a přes tentokrát ještě větší safe a netečování soupeřem byl opět katastrofálně vyhléšen aut. Aby toho nebylo málo, "rozhodčí" na jeho větu v angličtině "on mě netečoval" reagoval jeho vyloučením z utkání, které ale nijak nenaznačil. Ve zbytku jsme se již neprosadili a následovala dohrávka utkání, kterou jsme museli udržet. Při rozhazování přišel za námi rozhodčí, že je Dominik vyloučen a ať ho vystřídáme ( přesto, že byl normálně po vyhlášeném autu na druhé metě na střídačce a nikdo jeho vyloučení ani v nejmenším nesignalizoval ) .... po tomto oznámení jsem byl vyloučen z utkání i já ( ovšem na rozdíl od Dominika vím proč :-) ) .... Na post zadáka se tedy postavil Vojta Ovčačík a klobouk dolů před tím, jak se s touto situací vyrovnal. V dohrávce utkání již panovala na zcela zaplněnýchh tribunách atmosféra ne nepodobná hokejovým utkáním ( obrovské poděkování patří v tomto směru našim parádním rodičům a skvěle a neúnavně fandícím žákům Kotlářky Praha ) a my opět domácím nic nepovolili ... a následoval tie break. A opět "zajímavé rozhodnutí" pořadatelů. Tie break se nehraje dle pravidel CEB ( do prvního tie breaku si volí hráče na pálku tým ), ale podle pravidel "italských" - pokračuje se v line upu tak, jak se skončilo utkání - opět asi strach z našich elitních pálkařů. Bohužel se nám na pálce nepodařilo prosadit i díky velmi dobře házejícímu nadhazovači soupeře ( téměř každý nadhoz točka ) a domácí v dohrávce tuto skutečnost potrestali ... bohužel opět s přispěním špatného rozhodnutí rozhodčího. Na kopec v dohrávce se postavil Kuba Kubica s vynikajícím pickoffem a ten skutečně vyšel a běžec byl vyautován. Ovšem jen pro všechny hráče a fanoušky - ne pro rozhodčího ( i když i fotka dokazuje jednoznačný aut ). Následoval odpal do vnějšího pole a konec utkání - s velkou radostí pro domácí a velkou hořkostí pro náš tým.

I přes tuto prohru musím kluky za finálový výkon moc pochválit. Bojovali až do úplného konce, nesložili se ani pod tíhou skutečnosti, že prohrávají se silným týmem, ani pod tíhou velmi nedobře pískajících rozhodčích .. a za to jim patří obrovský dík a uznání. Jako přípravu na vrchol sezóny si nic lepšího neumím představit.

Pochválit musím kluky nejen za výkon ve finále, ale i v celém turnaji. Nebudu vyzvedávat jedince, protože jsme hráli jako tým, a to vynikající tým!!! Výborná byla také atmosféra a vystupování kluků mimo hřiště. 

Celý turnaj jsme si všichni ohromně užili. Baseball, krásné počasí, moře, atrakce u něj i další skutečnosti přispěly k nádherně strávenému času v Itálii. Obrovské poděkování patří rodičům - za neúnavné povzbuzování, pomoc naprosto se vším, neskutečnou atmosféru při zápasech i mimo zápasy --- patří Vám obrovské poděkování !!! 

itlie_ak

 

Účastníci zájezdu - hráči: Matěj Bělunek, Dominik Reich, Tomáš Ondra, Ondra Satoria, David Illek, David Číž, Filip Matějka, Marek Chlup, Jakub Kubica, Vojta Ovčačík, Jindra Adamus, Patrik Klimo.

Účastníci zájezdu - doprovod - Kača a Petr Bělunkovi, Iva a Ctirad Ovčačíkovi, Hanka a Robert Čížovi, Karin, Michal a Kristínka Matějkovi, Kača, Jarda a Terezka Kubicovi 

Obrovské poděkování Romaně Kuckové za vedení zápisů a jejich bezchybné vyhodnocení a samozřejmě mému trenérskému kolegovi a kamarádovi Daliborovi !!!

P.S. Vzkaz od kluků - velké poděkování žáčkům Kotlářky za atmosféru ve finále !!!

{jcomments on}

Odkaz na fotky z Itálie: 

http://arrows1.rajce.idnes.cz/kadeti_v_Ronchi_dei_Legionari_2012/

  • Tým: Baseball U15