Klub - Aktuality

Po bouřce bylo jasno!

11.5.2005 ve středu hrajeme v 16:30 hodin na hřišti Snails v Orlové. Očekáváme špatné počasí, které nám v sobotu zhatilo utkání se Skokany – Olomouc. Utkání jsme museli odložit pro déšť a silný chlad (kolem 8°C).
Přijeli jsme dostatečně včas, abychom se rozcvičili a mohli začít utkání. Než jsme začali hrát, rozpršelo se. Zahájení se protáhlo o dvacet minut. Konečně sluníčko a rozhodčí zahájil utkání.
Začíná na pálce Michal Janko, a jeho prudký odpal, vysoký luft do vnějšího pole naneštěstí střední polař pustil. Obsazujeme první metu a druhý pálkař (Jopek Václav) se vyautuje třemi nadhozy - strajkaut. Třetí na pálce (Mirek Krumpoch) je trefený nadhozem a máme obě mety obsazené. Na další nadhoz se Míša Janko dostává na třetí metu, protože zadák pustil míč za sebe. Pak se pokusil o úspěšnou krádež domácí mety. Nastupuje Filip Tabaček a jeho dvoumetový odpal dotlačil Mirka domů. Sám krade třetí i domácí a nastupující pálkař Honzík Dluhoš jde na metu zdarma a jsou tři body. Stihne ještě ukrást druhou i třetí metu, ale pálkaři po něm (Liszok a Syřena) jsou strajkaut. Po výměně na pálce v dohrávce první směny, nastupuje první trojice Šneků, která je šestnácti nadhozy vyautována strajkaut. V další směně se vystřídala celá lajna pálkařů Arrows a dosáhne čtyř bodů na jediný aut. Orlová na pálce nedokázala bodovat a náš parádní dvojaut (Standa Liszok jako spojka a Vašek Jopek jako první meta) zabrání soupeři bodovat a nám naději, získat další body. To se povedlo a tak po třetí směně vedeme 11: 0. Až do páté směny jsme soupeři neumožnili bodovat. V poslední páté směně zvyšujeme na třináct bodů a v dohrávce Šneci bodují na nepřesný hod zadáka Filipa Tabačka. Utkání skončilo přesvědčivě bodovým rozdílem po páté směně a my můžeme jet domů.
Opět se zatahuje a blížící bouřka blesky a burácením dává předzvěst příchodu mrazivé trojice Pankráce, Serváce a Bonifáce. Po cestě se pár kapek opřelo do čelního skla auta a v Ostravě na křižovatce v Přívoze vidíme na kapotách projíždějících aut vrstvy krup. Protože se opět rozpršelo, nehodnotíme utkání ani se nerozcvičujeme strečinkem. To uděláme až na tréninku další den, pokud se počasí vydaří. Obdiv kluků získává dvojitá duha, která v oblouku roztáhla svoje spektrum jako šála na východní zamračené a temné obloze.