Klub - Aktuality

Pohodová baseballová sobota, Arrows rozdrtili Blansko dnes 0:09 OSTRAVA - Baseballisté Arrows Ostrava v sobotu přivítali ve svém areálu poslední Blansko a v pohodě mu uštědřili dvě porážky, obě rozdílem po sedmé směně.

Moravskoslezský Deník

Hosté přijeli bez několika talentovaných mladíků, kteří v té době bojovali v semifinále mistrovství Evropy juniorů proti Rusku, a postrádali i pár zraněných hráčů. Torzo týmu pak v Ostravě nemělo nárok. Arrows přesto neponechali nic náhodě, vždyť dvě vítězství je poslala s absolutní jistotou do play-off. V prvním utkání tak na nadhazovačském kopci stanula domácí jednička Boris Bokaj, který pálkařům Blanska příliš nedovolil.

„Zaházel excelentně, a navíc se nám dařilo i na pálce. Byli jsme prostě jednoznačně lepší,“ pochvaloval si po úvodním duelu, který skončil 17:2, trenér nadhazovačů David Fiala. Domácí tým o výsledku rozhodl už v první směně, kdy trefil hned tři homeruny.

Podobný obraz hry nabídl i druhý duel, který přenášela televize. Nadhazovač Zdeněk Votava dovolil Blansku odpálit jen sporadicky, a hosté tak aspoň na čestný úspěch čekali až do poslední sedmé směny. Naopak ostravští pálkaři pálili jako u Verdunu. V první směně sice ještě vyšli naprázdno, ve druhé ale získali pět bodů. V dalších směnách pak svůj náskok zvyšovali a v sedmé vedli už 11:0. Velkou mírou k tomu přispěli i hostující hráči, kteří v poli dělali mnohdy až neuvěřitelné chyby. Dva homeruny si v sobotu připsali Joe Truesdale a Martin Citovecký, kteří tak velkou měrou přispěli k jasným vítězstvím.

„Byl to super den. Dneska se nám opravdu dařilo na pálce a já osobně musím být taky spokojený. Vždyť dva homeruny za jeden den, to se zase tak často nepodaří. Já si více vážím toho druhého, protože při něm mi odpal vyšel přesně tak, jak jsem chtěl,“ usmíval se po utkání úspěšný pálkař Martin Citovecký.

Arrows Ostrava - Black Hill Blansko 17:2 a 11:1.

Martin Otipka